Bystřice – Olbramovice aktuálně

Včera jsem měl chvíli času a tak jsem prošel stavbu z Bystřice do Olbramovic. Podél stanice v Bystřici jsou k vidění patky trakčního vedení, na začátku přeložky pod mostem jsou dokonce i nějaké sloupy TV.

Kousek od provizorní výhybky jsem narazil na studnu kousek od kolejí. Mám matný pocit, že jsem o ní někde nějakou zmínku postřehl, ale jistý si nejsem. Zjevně souvisí s tratí, je u ní dokonce krátký peron.

Mostky a propustky na přímém úseku za Bystřicí spějí k dokončení. Jeden z nich se rekonstruuje tak, že bude v budoucnu potřeba snést 1.TK, proto je také na její malé části ponechaný starý kolejový svršek.

soška sv.Barbory
soška sv.Barbory

Hloubení přeložky směrem ke druhému tomickému tunelu začalo a zářez zvolna začíná získávat tvar. Probíhá hloubení základů silničního mostu který přivede silnici od E55 na staré drážní těleso a mezi tunely. Propustek v údolí před tunelem je dlouhý a obrovský. Snad by se mohl jmenovat Tomický III.

Tunel Tomický II je, zdá se, komplentě proražen a něco se v něm dělo. Z druhé strany je vidět, že se chystá betonáž definitivního ostění.

Přeložka mezi tunely nedávno zažila, jak už bylo napsáno jinde, svou kolejovou premiéru při převozu zařízení na vyzdívku tunelu z prvního tomického tunelu. Ten je podle všeho stavebně dokončen, prošel jsem ho skrz.

Přeložka mezi tomickým tunelem a stanicí Tomice je v hrubých rysech hotova, připadá mi, že ji čekají začišťovací úpravy svahů náspu a bude hotová. Bagry (a sbíječky, zářez před Tomicemi se prokousává pěkně tučnou žulou) skončily pár metrů před staniční budovou v Tomicích.

Mezi Tomicemi a Zahradnickým tunelem jsou položené pražce 1TK, pro 2TK je připravená pláň. Zahradnický tunel vypadá celkem hotově, z obou konců kam až se dá dohlédnout je hotové definitivní ostění. V tunelu byl nějaký mejdan a sv. Barbora byla venku z její budky na stolku. Ale byl jsem srab, na mejdan jsem nešel a vzal jsem to okolo.

ODKAZ
Na kole či pěšky ve stopě císařské dráhy potřetí a naposledy

Mezi Zahradnickým tunelem a Olbramovickým zhlavím je, s výjimkou místa, kde se rekonstruuje most prakticky hotovo.

______________________________________________________________________________________________

Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
okolojdoucí
okolojdoucí
10.8.2011 17:09

Pátý obrázek od konce je Zahradnický tunel, severní Tomický výjezd.

mirekk
Reakce na  okolojdoucí
10.8.2011 17:40

Už jsem to opravil. Děkuji za upozornění