Demolice drážního skladiště v Benešově zahájena. Nahradí ho parkovací dům

Stav budovy skladiště 31.10.2019 (foto: koridory.cz)

Na nádraží v Benešově u Prahy byla zahájena demolice drážního skladiště, které vytvářelo kulisu zdejší stanice a sloužilo pro její potřeby v podstatě od zahájení provozu. Z budovy, která byla během uplynulých desetiletí rozšiřována a přistavována, je již snesena krytina z rakovinotvorného azbestocementu. Posledních pár let bylo skladiště již nevyužíváno. Do svého zrušení v něm byla např. nákladní pokladna, prostory byly i pronajímány soukromým subjektům. V prostoru po skladišti (a části rampy) vyroste parkovací dům – více zde).

Demolice skladiště v žst. Benešov u Prahy byla zahájena (foto: koridory.cz)
Benešov (u Prahy) - skladiště - projekt 1896

 

4 komentáře

      • To ale není web. To je Kasmetiště a na to má nervy opravdu málokdo – chaos bez popisu. Člověku místopisu neznalého to neřekne nic 🙂 Web musí mít nějakou „štábní kulturu“ a pokud to lze, přinášet i více než fotky. Další nevýhodou je, že když rajče skončí (jako kdysi Picassa), už to nikdo neuvidí ani jako historii. Ale ta stejně nikoho nezajímá – proto taky není chuť nic psát.

    • Zajímavějším můžete udělat tenhle web i Vy. Ale to stojí nějaké to úsilí, to chápu. Jednodušší je přijít k hotovému, bez práce a zdarma. I o slůvku „zajímavější“ lze vést diskusi – tahle stavba se z průměru nijak nevymyká, čím je tedy zajímavější než jakákoliv jiná? Kdyby mnoho z těch, co promrhají čas plkáním o H. na různých diskusních fórech, věnovalo jen část z něho pořízením fotek jednou, dvakrát za měsíc z nějaké stavby a podělilo se o ně s ostatními třeba zde, to by bylo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*