Demolice skladiště a stavba parkovacího domu na benešovském nádraží započne 21.října

Ke všem investičním akcím, které na území města Benešov nyní probíhají (z nejvýznamnějších stavba autobusového terminálu či okružní křižovatky na silnici č. I/3 „U topolu“) nyní přibude další a to demolice skladiště a rampy a stavba parkovacího domu u železniční stanice. Parkovací dům je součástí stavby nového terminálu.

Ve dnech od 21.10. do 31.12.2019 proto dojde na silnici II. třídy č. 110 v Benešově, ulici Nádražní k dopravnímu omezení – částečné uzavírce silnice II. třídy č. 110 (viz přiložená situace dopravního opatření – DIO). Průjezd touto komunikací bude umožněn ve směru od budovy České správy sociálního zabezpečení směrem k nádraží, objízdná trasa není stanovena. Po celou dobu akce bude v uvedeném úseku zakázáno zastavení vozidel. Náhradní parkování bude zajištěno u Táborských kasáren, kde budou vytvořena nová parkovací místa. Pokud se ukáže, že je jich nedostatek, zvažuje radnice, že by umožnila parkování i za hlavní budovou bývalých kasáren.

Parkovací dům (o němž jsme psali více zde) za celkovou cenu díla 132.370.017,51 Kč bez DPH postaví Společnost EDIKT – POHL uchazečů EDIKT a. s., Rudolfovská tř. 461/95, České Budějovice a POHL CZ, a. s., Nádražní 25, Roztoky na základě rozhodnutí Rady města Benešov ze dne 5.9.2019.

Bohužel, opět vyhrála ekonomická stránka (cena) nad architekturou a tak v sousedství historické a památkově chráněné budovy nádraží vyroste tuctový prefabrikovaný objekt. BrnoHradec Králové ani ladné garáže na pražském Střížkově se tak nekonají.

DIO – demolice skladiště a výstavba parkovacího domu (ke stažení)


ODKAZ
V sousedství benešovského nádraží vznikne parkovací dům
Upozorni mě
Upozornit na
guest
11 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Blenešov
Blenešov
21.10.2019 21:55

Naprosto zastaralá koncepce s architekturou a uvažováním o prostoru města jako za doby řízeného komunismu ! – Blenešov nezklamal ! Soudruzi z Blenešova by se měli alespoň obeznámit s tím co vznikalo v 70. letech v západních zemích. Mířit na součastnost je zcela zbytečné. P.S. Lávka na konopiště stále není !!! Jestli je toto výsledek městského architekta – potěž P 🙂 !

mirekk
Admin
Reakce na  Blenešov
22.10.2019 16:44

Lávka do parku nikdy nebude. Z tohoto plánu sešlo, protože silnice I/3 bude zahloubená

Prokop
Prokop
16.10.2019 23:28

Myslím si že to mělo vyhrát něco podobného jako je ten parkovací dům v Hradci Králové a ne takový prefabrikovaný hnus co se postaví.

Vlada
Vlada
Reakce na  Prokop
17.10.2019 21:55

U Bene to je těžký. Samotné město má svoji historii,ale nijak velkou a historické centrum se hodně zastavelo panelakama… Takže ono je pak těžké chtít něco historického co by vypadalo hezky,kdyz to v tom městě uplne není. Nicméně i tak Benešov se hodně zvednul za poslední roky…

Vlada
Vlada
Reakce na  simba
20.10.2019 23:55

Lobing za Rakouska Uherská… 🙂 Současný Benešov je progresivní v tom,ze tam prakticky a věcně na verejny prostor působí architektonická skupina lidí, která má o město velký zájem a podporuje a snaží se nenásilně podporovat dobře myšlenky. Benešov i najal před pár lety městského architekta (nevím teď,jestli je funkce stsle funkční po posledních komunálních volbách,ale předpokládám že jo) a tudíž vše by mělo být zárukou určitého vkusu a praktičnosti. Nelze vyhovět každému ale už jen rozjet všechny tyhle projekty není jen tak.navic to má obrovský dopad do budoucna kdy za třeba 10/15 let Benešov bude mít o tisíce obyvatel vice a propojenost obou nádraží včetně parkovací budovy bude mít svoji funkci a ne vždy je možné uspokojit všechny že to hezky nehezky vypadá. Důležité u Benešova je,ze to rozjeli,stejne jako i jiné další stavby a rekonstrukce (hlavní třída, okruzni křižovatka,kfc na rohu 🙂 … ) prostě za mě ok,ono si to sedne. Autobusové nádraží v původní podobě byla katastrofa i nebezpečné pro chodce (jsou i chodci děti apod, to rodič může trpět a jen doufat)

Vlada
Vlada
16.10.2019 13:12

Benešov to konečně rozjel pořádně.tohle město bude mít zanedlouho 20 tisíc obyvatel a bude čím dál atraktivnější pro lidi,kteri budou chtít bydlet nedaleko prahy,pritom furt ve městě…