Do soutěže Volná cesta se mohou dopravci přihlásit do konce května

Tisková zpráva Ministerstva dopravy

Soutěž Volná cesta 2012, jejímž cílem je ocenit a propagovat projekty, které přispívají k využití železniční nákladní dopravy na úkor dopravy silniční, se na přelomu května a června přesune do své další fáze. Posledním dnem, kdy mohou přepravci, dopravci či operátoři v nákladní dopravě odeslat přihlášky do soutěže je čtvrtek 31. května.

V druhém ročníku soutěže budou hodnoceny projekty realizované zcela, nebo alespoň zčásti, na území ČR v minulých pěti letech. Každý soutěžní projekt bude posuzován hodnotící komisí podle předem stanovených kritérií. Podkladem pro hodnocení bude jak zaslaná přihláška včetně všech jejích příloh, tak reference členů hodnotící komise, kteří se s projektem seznámí na místě jeho realizace.

Čtěte také  Rychlodráha středem dálnice Praha - Bratislava

Komise se bude zajímat nejen o přepravní výkon převedený ze silnice na železnici a přepravní vzdálenost na území ČR, ale také o obtížnost realizace projektu s ohledem na druh přepravovaných věcí. Hodnoceny budou i další přínosy projektu jako je např. převedení nebezpečných věcí ze silnice na železnici, eliminace dřívějšího průjezdu silničních nákladních vozidel obcí, využití předtím nevyužívaných nebo málo využívaných existujících areálů (tzv. brownfields) apod.

Podrobné podmínky soutěže a další informace můžete nalézt na www.volnacesta.cz


 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*