Mimořádná událost v Poříčanech

Dnes 6. 11. 2020 se stala na pražském zhlaví žst. Poříčany mimořádná událost, při které došlo ke srážce nákladního vozidla s projíždějícím osobním vlakem. Do osobního vlaku č. 9318 (odjezd z Poříčan v 7:51) narazil sklápěcí nákladní automobil zadní částí korby, která poškodila soupravu CityElefant dopravce České dráhy, a.s.

Poškozen byl čelní vůz 471 052 – 1 a za ním vložený vůz. Poničeny byly obě skříně prvních dvou vozů jednotky. Viditelně je po celé délce obou poškozených vozů jednotky hlubší rýha, dále jsou v nižším patře dvoupatrové jednotky vymlácená okna, zničeny minimálně jedny vstupní dveře a poničená úchytová madla. Čelní vůz jednotky zůstal stát zhruba 100 metrů od místa střetu. Na místě zasahovala jak zdravotní služba, tak hasičské jednotky z Českého Brodu a drážní hasiči SŽ z Nymburka.

V místě nehody právě probíhá stavba Velim – Poříčany, BC. Nákladní auto se pohybovalo po území vytrhané 2. traťové koleje, která v současné době prochází rekonstrukcí.

Na trati byl zastaven provoz, a v době psaní tohoto článku, tedy v 10:00 stále ještě nebyl obnoven. V trati před Poříčany i v samotných Poříčanech tak byly zastaveny osobní i nákladní vlaky.

Doplnění: V 10:45 byl puštěn nákladní vlak, který blokoval provoz na 1. traťové koleji, ale provoz samotný ještě obnoven nebyl. Poškozený osobní vlak na 0. koleji je stále na místě nehody.

Nehoda Poříčany 6.11.2020

 

ODKAZ
Vykolejení vozů na mostě v Čerčanech

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
sladlu
sladlu
6.11.2020 14:53

ty betonové zdi často bráním rychlému přístupu záchranných složek

mirekk
Admin
Reakce na  sladlu
6.11.2020 15:43

Před více než 9 lety jsme o tom vydali článek