Na stavbě 4.koridoru ze Sudoměřic do Chotovin panuje vánoční klid

Simyv využil první svátek vánoční k návštěvě stavby 4.koridoru Tábor – Sudoměřice, konkrétně ze Sudoměřic do Chotovin. 

Stejně jako na ostatních stavbách je i tady klid. I stavbaři si zaslouží klidné svátky. Autor stavbu prošel proti směru staničení, fotogalerie tedy začíná v Sudoměřicích a končí mostem přes dálnici D3 u Chotovin.

Fotogalerie

sudo-choto-2014-12-25
Upozorni mě
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
mirekk
23.1.2015 07:25

Celá tato diskuse je zbytečná. Jak jsem již napsal v reakci na první komentář, použitý plugin neumožňuje stahování fotografií. Tento stav trval od konce prosince, kdy byla vydána verze, která obsahovala chybu – v administraci nešlo přepnout zabezpečení fotografií. Včera tvůrci pluginu vydali opravu, která tuto chybu napravila. Fotografie tedy jdou opět stahovat.
Jen mi dovolte reagovat na otázku stahování a dalšího využití fotografií. Licenční podmínky webu jsem stanovil takové, aby bylo možné další využití zde publikovaných informací. Ale pod podmínkou, že ten, kdo je využije, uvede autora a zdroj. Na několika webech, včetně galerií Picassa a podobných jsem již našel fotografie pocházející z „našeho“ webu, bez uvedení autorství. Zajedno to není slušné, vydávat cizí dílo za své, a zadruhé to je nezákonné. Dosud jsem to nijak neřešil, ale pokud se tento nešvar bude dál rozšiřovat, sice nerad, ale prostě změním licenční podmínky a využití zde publikovaných informací podmíním souhlasem a tím bude znemožněno i stahování fotografií i pro osobní potřebu.
Zajímavé je, že jestliže mají o využití informací z článků anebo fotografií redakce deníků či jiných médií, vždy požádají o souhlas, přestože to použitá licence nevyžaduje.
Ono opravdu není povinností našich autorů umožnit dalším lidem své fotografie a mnohdy velmi pracně získané informace dát k dispozici, jak si pan Zdeněk představuje. Záleží na autorovi a nastavené licenci. Ta je zatím velmi volná.
V panu Zdeňkovi jsem se velmi zklamal. Myslel jsem si, že jde o slušného člověka, ale jeho reakce s posláním někam?

Nicky726
Nicky726
22.1.2015 11:09

Jenže v patičce webu se uvádí, že obsah je po CC-BY, což jaksi využití předpokládá. Nemluvě o tom, že žádné prohlížení webu reálně neexistuje, vždy jde o stažení a vytvoření kopie… ;-P

zdeněk
zdeněk
4.1.2015 23:53

pěkná fotogalerie, ale proč si nemůžu stáhnout fotky???

mirekk
Reakce na  zdeněk
5.1.2015 07:14

Dobrý den,
použitý plugin pro zobrazování fotografií je určen pro prohlížení, nikoli stahování fotografií.

zdeněk
zdeněk
Reakce na  mirekk
16.1.2015 23:23

takže fotky si prostě stáhnout nemůžu, jo? jděte někam…

Pavel Němec
Pavel Němec
Reakce na  zdeněk
17.1.2015 16:11

Na tento výlev musím reagovat.
Pane Zdeňku, asi si neuvědomujete, že toto je web, který tvoří fandové. Je čistě v jejich kompetenci určit si, zda budou jejich fotografie moci další lidé stahovat a dále využívat. Víte, já jsem zaměstnán ve firmě, která má svůj velmi rozsáhlý web, kde máme různé fotografie, náčrtky, skicy atd. Mnohokrát se nám stalo, že se někde objevily naše ilustrace s tím, že jejich autorem byl někdo jiný.
Je to o tom, že na tomto webu zveřejněné fotografie jsou dílem nadšenců, kteří ve svém volném čase vyšlapali mnoho kilometrů po víceméně necestách, po kamení, mezích, křovisky, jen proto, aby pro nás nafotili průběh stavby. Abychom my, z tepla domova, od bazénů, z hospůdek viděli, jak stavba pokročila. A oni místo ležení a odpočívání pro nás tyto fotky pořizují, přebírají, popisují… To vše stojí mnoho času, dost peněz.
A za to bychom jim měli být vděční a děkovat. Já děkuji.
Jsem přesvědčen o tom, že jestli máte zájem o nějakou fotku ve vyšším rozlišení, jistě nebude problém si o ni napsat.
Místo posílání někoho kamsi bych vám doporučil se jít projít třeba z Chotovin do Sudoměřic. S foťákem a hledáním hezkých záběrů vám to zabere odhadem 5 hodinek vašeho času. Bez cesty na místo a domů. Zkuste si to někdy, pak někoho posílejte někam.
Pánové, já se klaním a ještě jednou děkuji.
Z Pardubic zdraví Pavel

Jiří Rotter
Jiří Rotter
Reakce na  Pavel Němec
19.1.2015 06:59

A mimochodem, ty obrázky při troše snahy získat lze. Ovšem nestahuji a plně s vámi souhlasím.

zdeněk
zdeněk
Reakce na  Pavel Němec
20.1.2015 23:39

hahaha, na co si to hrajete?
a jak říká následující pán, fotky se stejně stáhnout dají, tak proč to blokovat?

a nementorujte – vím o tom možná víc než si myslíte – ale pokud vyvěsím fotky na web tak proto, že se chci o ně se všemi podělit – takže na co blokovat?

z mé strany s touto debatou končím – není to o ničem

howgh