Na vlastní oči – průjezd nákladní spojkou z Radotína do vršovického ranžíru

Již delší dobu se hovoří o nové vlakové lince S71, která by spojila Radotín s Běchovicemi. Byla by využita stávající trať, která by musela projít rekonstrukcí a zdvoukolejněním. Velkým problémem je úzké hrdlo, které tvoří nevyhovující průjezdný průřez pro dvě koleje v tunelu, navazujícím na Branický most (známější je pod názvem Most inteligence).
Informaci o plánech SŽDC přinesl deník zdopravy a pod článkem se rozhořela rozsáhlá diskuse. V reakci na tuto diskusi vám nabízím ke shlédnutí video z téměř celého úseku z Radotína až po odjezd ze seřaďovacího nádraží Praha-Vršovice do Prahy-Malešic. Dále by osobní vlaky pokračovaly přes Malešice do Běchovic.

Nejen u zmíněného článku, ale i v diskusích na železničních fórech se objevují teorie, jak by to šlo, nebo proč by ono nešlo. Málokdo z diskutujících ale na vlastní oči tuto trať viděl celou na vlastní oči a zblízka. Díky vstřícnosti pracovníků OTV Strančice, kteří video v dubnu 2015 natočili a svolili s jeho publikováním, máte možnost si obrázek udělat sami.

Problematice nejen tunelu a Branického mostu jsme se již v minulosti podrobně věnovali. Další příspěvky najdete v našem archivu.

ODKAZ
Otevřený dopis a Adam Gebrian k vizi bourání nové odbavovací haly Hlavního nádraží v Praze
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře