Nehody v minulosti – Roudná 1989

10.února 1989 došlo k čelnímu střetnutí vlaku R 537 taženého lokomotivou 363.064 LD Praha Střed (1) a nákladního vlaku, na čele s  240.071. Nehodu způsobila nepozornost výpravčího, který postavil vlakovou cestu R 537 na 1. staniční kolej obsazenou nákladním vlakem směr Tábor. Nepozornost byla zaviněna hledáním „nesrovnalosti v pokladně“ v korunových hodnotách. V žst.Roudná bylo zabezpečovací zařízení TEST, které ovšem nebylo doplněno o kolejové obvody (jako např. v žst.Střezimíř) , které by znemožnily při normální obsluze zabezpečovacího zařízení postavení vlakové cesty na obsazenou kolej.  Strojvedoucí lokomotivy nákladního vlaku stačil vyskočit, strojvedoucí rychlíku se schoval ve strojovně.  „Laminátka“ byla při střetnutí zcela zničena a poté zrušena, „eso“ bylo odtaženo do LD Praha-střed a na pracovišti násilného poškození na ONJ (2) opravena.

Čtěte také  Jiří Streit: Výplata

 

 (1)  LD (Lokomotivní depo) dnes Praha-Masarykovo nádraží – LD zrušeno, část původního depa ustoupila výstavbě Nového spojení, v dochovaných budovách má vzniknout železniční muzeum.

(2)  ONJ – Odstavné nádraží Jih v Praze-Michli.

1 komentář

  1. Přijde mi jako velké štěstí, že to oba fírové přežili a klobouk dolů před lidmi z ONJ, že to aso dali ještě dohromady.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*