Postup prací Tomice – Bystřice u Benešova II.

Naposledy jsem tento úsek pěšky prošel v říjnu 2010, od té doby se dost pokročilo, takže jsem si dnes ráno udělal malý fotovýlet.
V Tomicích je odtěžován zářez budoucí přeložky tratě (nová trať bude posunuta vlevo, asi do míst, kde stojí výpravní budova), pokračuje navážení a hutnění materiálu do údolí před vjezdovým portálem tunelu Tomický I, na dně údolí je již dokončená propust. Pokračují práce na betonáži klenby tunelu a navážení odtěženého materiálu nad tunel.
Mezi tunely Tomický I. a II. je také navážena zemina a staví se odvodnění okolních svahů, jejich zpevňování nástřikem betonu do armovacích sítí. Do tunelu Tomický II. se mi podařilo nakouknout, ovšem jen na kraj výjezdového portálu, všudypřítomné bahno nedovolí jít dál.
Za výjezdovým portálem Tomického II. je dotěžován skalní zářez, o asi 300 metrů dál je opět na dně hluboké rokle stavěna propust, ústící do propusti pod stávající tratí.
U bývalého Hr.Opřetice (přesně v místě, kde stávalo jeho oddílové návěstidlo Lo) začíná nově budovaná přeložka trati, kterou se poněkud napřímí oblouk a na stávající trať se napojí před zářezem u bývalého mostu „staré“ silnice I/3.
V zářezu pod bývalým mostem začíná, nejprve nesmělou zídkou, protihluková stěna, která bude končit za Bystřicí. Zajímavé je, že prvních asi 150 metrů má na vnější straně pryžovou, pohltivou vrstvu. Počítá se tady s nějakou komunikací?

Od přeložky u Opřetic až za vjezd do Bystřice je již připravená pláň pro položení koleje. To se stane v nepřetržité výluce, která nás čeká v nejbližších dnech.

Mohutná propust asi v polovině rovinky před Bystřicí je změněna na nízkou, zbytek klenby zrušený. Pravdou je, že propust byla tak mohutná jen pod drážním tělesem, pod silnicí I/3 je jen nizoučká, stěží bych tam prolezl. Do galerie jsem zařadil i snímek, jak vypadala před „zazděním“.
A jsme skoro v Bystřici. Vjezdové návěstidlo je posunuté do tratě, o tom jsem se již zmiňoval dříve. Mezi návěstidlo a silniční nadjezd bude vložena nová výhybka 1X, umožňující přechod z dvoukolejné trati na kolejiště žst.Bystřice.
Od vjezdového návěstidla až k budoucí zastávce Bystřice bude trať posunuta poněkud víc vlevo, do míst kolejiště montážní základny. Dojde tím ke zvětšení poloměru oblouku u St.1.

To je pro dnešek vše, fotografie s popisem jsou ve fotogalerii.

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

Upozorni mě
Upozornit na
guest
6 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
simba
Autor
22.5.2011 22:49

Mirkku, někdy je procházka i kratší, zvláště začnou-li tě honit ti supové 🙂

simba
Autor
22.5.2011 22:48

Kolik zaměstnanců má to nové hradlo :-))))) ?

454
454
22.5.2011 20:22

Krásná procházka s výkladem. Mimochodem, nesedává tam orel, ale sup. To vím přesně, hlídá mi místo na Hr. Tunely…..

mirekk
Reakce na  454
22.5.2011 23:28

Děkuji za pochvalu, potěší. Na Hr.Tunely půjdou sloužit zlobiví, 454 nezlobí. Nebo se pletu?

simba
Autor
22.5.2011 19:57

Mirkku díky – ušetřil jsi mi práci i čas – skvělá fotoreportáž.

mirekk
Reakce na  simba
22.5.2011 20:00

Díky, víš sám, že Tomice-By je procházka skoro na 4 hodinky 🙂