Postup stavby II.

Benešov + Benešov-Bedrč
Dnes se v rychlosti podíváme, jak pokročila stavba v Benešově a v úseku z Benešova na Odbočku Bedrč

Od poslední fotogalerie z tohoto úseku uteklo dost času na to, abychom mohli srovnávat, jak stavba pokračuje.

V Benešově je z velké většiny hotové odvodnění kolejiště, pláň je připravena na pokládku kolejí. Na bystřickém zhlaví začala pokládka nových výhybek, je zbouráno stavědlo St1 a 2, na pražském zhlaví dodělávají odvodnění. Na připravený spodek je sypána štěrkodrť, zhutněna a na ní se sype a rozhrnuje štěrk pod pražce. Začíná pokládka kolejí – 1.kolej je téměř položená.

Nové 3.nástupiště na místě původního 2. roste před očima. Od 20.září se zde staví zastřešení. Také obě schodiště a výtahová šachta do podchodu na 3.nástupišti již dostává konečnou podobu.

Je otevřena hodně diskutovaná lávka pro pěší nad bystřickým zhlavím, byla opravena a zábradlí zvýšeno asi o 10cm, aby se vyhovělo bezpečnostním požadavkům.

Nějakou dobu byl ztížen přístup k vlakům na 1.nástupišti. Byly (a některé ještě jsou) otevřené šachty kabelovodů a do nich jsou zatahovány stovky kabelů pro zabezpečovací zařízení, informační systém, počítačové sítě, osvětlení, kamerový systém a další technologie. Kabelovod pod kolejištěm k nové technologické budově je téměř hotový. V technologické budově je osazeno zařízení, probíhá zkoušení ESA 11.

Mezi Benešovem a Odbočkou Bedrč jsou dnes téměř položené kolejová pole, probíhá sypání štěrků, podbíjení a výměna kolejnic, sváření.

Hradlo Tužinka je již minulostí, zachovaly se jen fotografie, na místě stojí jen poničený releový domek a skříň náhradního napájení.

Dokončováno je odvodnění a výstavba protihlukových stěn.

AŽD pokládá žlaby kabelovodů a do nich jsou pokládány kabely zabezpečovacího zařízení. Začaly také práce na zavěšování nové troleje.


ODKAZ
Od 2. listopadu ze Soběslavi do Plané jezdí vlaky po obou kolejích
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře