Přestavba žst. Čelákovice je před dokončením

Dne 3. 9. 2018 jsem znovu zavítal do Čelákovic, abych zde navštívil dokončovanou stavbu rekonstrukce železniční stanice. Tentokrát jsem se vydal na místa, která nebyla vidět detailně v prvním příspěvku.

Jako první bude možno na fotografiích vidět pražské zhlaví a rozplet všech tří železničních tratí č. 074, 231 a 233, tedy tratí na Brandýs nad Labem, Prahu a do Mochova. Následuje pohled na dokončené první nástupiště a druhé ostrovní nástupiště. Na konci pak čeká pohled do nově vybudovaného podchodu mezi ulicemi Kollárova/Mochovská.

Detaily jsou komentovány u jednotlivých fotografií. Celkově se jeví rekonstrukce stanice jako velmi zdařilá a přínosná, i když i zde narazíte na pár drobností, u kterých se nejeden člověk pozastaví a přemýšlí nad jejich smysluplností.

Upozorni mě
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Tomaš
Tomaš
28.4.2019 19:35

Zajímalo by mě, proč budova která se rekonstruována v roce 2009 je teď obestavena kulisami… prostě konstrukce a na ní papundekl… katastrofa… a těch vyhozených peněz

simba
Autor
4.9.2018 14:11

Pěkná reportáž – díky. Jen bych chtěl polemizovat o zdařilosti – skleněné zastřešení je sice rádoby originální, ale všichni víme, jak bude v českých reáliích (ne)údržby vypadat za pár let, nicméně i z pohledu architektonického je použití skla dosti sporné – přístřešek naproti je obyčejná plechová bouda, ani ty betonové PHS minimálně v dohledovém úseku příliš neladí (skleněné či polykarbonátové by byly lepší). O obkladových materiálech na SŽDC asi ještě neslyšeli (mramor, žula, keramika ad. se nám někam ztratily), i na povrch nástupišť lze použít něco jiného než beton.dlaždice (viz chodníky v Tyršově ul. v Benešově), pohledový beton všude je dost v kontrastu s tím, jak se likvidují v této zemi architektonicky hodnotné brutalistní stavby a rozhodně jejich chodby ala loď Nostromo mají do nějakého přívětivého prostředí daleko. Proč se dnes nádraží nezelenají rostlinstvem v nějakých květináčích je taky na popřemýšlení. V létě tam bude nesnesitelně.