Průběh prací na trati mezi Čelákovicemi a Lysou nad Labem (1. pol. 2020)

Lysá n.L - Čelákovice (Autor: Karel Havránek, koridory.cz)

Na trati mezi Prahou a Lysou nad Labem probíhá v pořadí druhá optimalizace, a to Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem (mimo) – Čelákovice (mimo). Podrobný popis stavby jsme přinesli v příspěvku zde: Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem (mimo) – Čelákovice (mimo)

Stavba byla zahájena na konci roku 2019 přípravnými pracemi a výstavbou technologického domku v odbočce Káraný. V první polovině roku 2020 pak byla zrealizována a zprovozněna odbočka Káraný a snesena a znovu vystavěna jedna traťová kolej mezi odbočkou Káraný a kolejovou spojkou před Lysou nad Labem (včetně trakčního vedení). U druhé koleje a jí náležejícímu trakčnímu vedení dochází v daném úseku k snášení kolejových polí a trakčních stožárů.

V km 1,524 u domu č.p. 515 došlo ke zrušení přejezdu, který již nebude obnoven. Dům bude mít zřízenu náhradní přístupovou cestu.

V Čelákovicích probíhá zakládání mostních podpěr pro nový most přes Labe, který bude jednou kolejí posunut oproti současnému mostu. Nyní probíhá založení první poloviny mostní kontrukce, která částečně nahradí současný, dosud plně provozní starý most. Následkem tohoto bude trať mírně přeložena a posunuta na káranské, ale mírně i na čelákovické straně.

Ve fotogalerii pak přinášíme fotodokumentaci jak ze stavu před stavbou, tak aktuální fotografie z probíhajících prací. Datum pořízení najderte v popiscích jednotlivých fotografií.

Lysá n.L. - Čelákovice před a po optimalizaci

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Luděk Vondráček
Luděk Vondráček
11.9.2020 07:21

Bydlím blízko trati Lysá n.L. Čelákovice,sleduji,že se na této trati pracuje ve dne v noci,i o víkendech,aby se co nejvíce stihlo do zimy,kdy se toho,bude-li mráz,moc dělat nedá.Při tomto tempu by mohl už fungovat nový most i obě koleje.

Jan Jáhn
Jan Jáhn
4.8.2020 17:56

Dobře! Díky za článek a fotečky. Jsem rád že se můžem podívat také sem na tuto novináři neprávem opomíjenou trať

mirekk
Admin
4.8.2020 15:57

I já musím poděkovat. Ono se to asi nezasvěcenému nezdá, ale projít a nafotit stavbu, obzvlášť mezistaniční úsek, není sranda, potom z toho množství fotek vybrat ty, které chci zveřejnit, udělat k nim popisky… A v neposlední řadě, aby to nebyly jen fotky, taky něco napsat.
Takže děkuju moc.

simba
Autor
4.8.2020 13:15

Kvalitní fotoreportáž a neskutečné práce za tím – vím, o čem mluvím. Díky moc.