Uzavírka silnice a přejezdu v Čekanicích

Od soboty 21.9.2013 (8.00 hod) nepřetržitě do pondělí 30.9.2013 bude pro veškerý provoz uzavřena silnice č. III/00347 mezi Táborem a Stoklasnou Lhotou.

Čekanice

Důvodem je oprava železničního přejezdu v traťovém km 84,619 v rámci modernizace traťového úseku Tábor – Sudoměřice u Tábora.

Objížďka v délce 8 km bude vedena obousměrně po silnicích I/19, II/603 a III/00347 přes Náchod, Košín a Stoklasnou Lhotu.

Linka autobusu MHD č.20 bude přerušena v Čekanicích u železničního přejezdu. Cestující přejdou přes uzavřený přejezd do náhradního autobusu, který bude pokračovat do Stoklasné Lhoty. Stejně se bude postupovat i v opačném směru.

3 komentáře

  1. Neznám konkrétní data, ovšem asi za 14 dní by mělo dojít na dlouhé měsíce k uzavření silnice 603 v místě jižního portálu tunelu – bude překopána. Pro Sudoměřice to bude znamenat přes zimu problém (kvůli sjízdnosti objízdné trasy), pokud nebude do jara prodloužen status D3 „bez poplatku“ v této oblasti.

    • Nebude to spíše u severního portálu, tam bude potřeba vybudovat přeložku II/603? Pro Sudoměřice to bude zajímavé, protože do půlky prosince je uzavřen most v obci směr Borotín.

  2. Nevím, ovšem pro vzniknutí přeložky II/603 se prvně musí odbagrovat stará trať. Tomuto účelu by měla sloužit jiná uzavírka.
    U jižního portálu je silnice počmáraná a patrně se bude muset uhnout, aby bylo možné stavbu tunelu i v tomto místě započít. Tuším, že se posune mírně na sever a o kousek výše. Mělo by to být vidět v mém článku vizualizace úseku Chotoviny – Sudoměřice.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*