V Kolovratech u zastávky je nové parkoviště

Letos brzy na jaře začaly stavební práce u kolovratské zastávky. Dozvěděl jsem se, že má jít o stavbu parkoviště. Oslovil jsem tedy starostu této městské části se žádostí, zda by mi mohl poskytnout informace o: termínu dokončení, počtu parkovacích míst, jak bude uzpůsoben přístup skrz protihlukovou stěnu a finanční náročnost stavby. Ani on, ani nikdo jiný se neobtěžoval odpovědět.

Parkoviště je dnes již otevřeno a využíváno, i když ještě není zcela stavebně dokončeno. Vjezd je umožněn z ulice Albíny Hochové. Na parkoviště navazuje dokončovaný chodník k mateřské škole a dětskému hřišti.

Kapacita je 34 parkovacích míst, z toho dvě jsou vyhrazena a svou šířkou uzpůsobena pro invalidy. Přístup k peronu ve směru na Prahu je buď kolem drážního domku, nebo ocelovými dveřmi v protihlukové stěně. Z parkoviště se ke dveřím dostaneme bezbariérovým přístupem. Ve dveřích nás ovšem čeká nemilé překvapení v podobě kamenitého odvodňovacího žlabu mezi peronem a zdí. Jak bude tento přístup uzpůsoben třeba pro vozíčkáře se mohu jen dohadovat.

K přístupu na „benešovskou“ stranu zastávky i nadále bude sloužit přechod přes koleje chráněný zabezpečovacím zařízením se závorami, na jižní straně použijeme nadchod.

Výstavba tohoto parkoviště je jistě chvályhodný počin, škoda jen, že starosta nekomunikuje. Vím, že byly potíže s financováním stavby, i přesto byla dokončena a bude k užitku cestujících. Otázkou je, nakolik toto zařízení poničí vandalové, stejně tak, jako neustále ničí zábrany na závorách, rozvodné skříňky rozhlasu pro informování cestujících, sprejeři svými výtvory – když už není kam načmárat své výlevy, poslouží betonová plocha „benešovského“ peronu.

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře