Vizualizace úseku 4.koridoru: Sudoměřice – Votice

Před časem jsme se mohli podívat na vizualizaci Praha Hostivař – Praha hl.n. a 11.dubna SŽDC zveřejnila  vizualizaci dalšího úseku: Sudoměřice u Tábora – Votice.

Termín zahájení je stále nejistý, údajně je problém s výkupy pozemků.

Upozorni mě
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Vojta
Vojta
2.6.2017 10:44

Zcela souhlasím s předchozími názory a ještě doplním jeden šokující fakt: Zastávky buď nemají vůbec a nebo jen směšně malý počet míst na parkování! Cestující z okolních vesnic nemají tudíž ani šanci se přiblížit k zastávce a odtud dojíždět třeba do práce jak je to běžné v okolních zemích. Takže výstavba železnice místo rozvoje přinese další izolaci venkova.

Martin Flohr
Autor
14.4.2014 00:06

Video je to moc pěkné, přehledně popisuje situaci. Jistě stojí za povšimnutí jistý posun k realitě, čekal jsem, kdy na mě v animaci vyskočí obligátní pendolino a ono nic.

Jen jedna poznámka k samotné modernizaci: Perfektní je, že vznikne prakticky novostavba na 160 km/h, ale pokud sledujete jednotlivé zastávky, tak v jednom případě se přiblíží k zástavbě, ve třech se vzdálí a v jednom zůstane relativně nastejno. Chápu, že význam modernizace nespočívá v zlepšení lokální dopravy, ale pak se nabízí kacířská otázka, zda má ještě smysl v takových polohách zastávky vůbec stavět. Zvláště pak ve světle toho, že už tam za chvíli nebude mít co zastavovat.