Železniční přejezd u Voračic dostane signalizaci

Voračice,_železniční_přejezd_a_zastávka (2)

 

AKTUALIZOVÁNO. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci projektu modernizace vybraných tratí a jejich přejezdů vybaví světelnou a zvukovou signalizací i železniční přejezd silnice I/18 v blízkosti zastávky Voračice v km 6,115 trati č.223 Olbramovice – Sedlčany, na kterém došlo v minulých letech k několika tragickým střetům osobních vlaků s vozidly. Přejezd, který se zde kříží se značně frekventovanou silnicí  je dosud chráněn pouze výstražnými kříži.

V současné době se připravuje projekt, u přejezdu však již byly provedeny přípravné výkopové práce. Zařízení bude nákladem přes 6 milionů korun zprovozněno v polovině května 2013. Přejezd bude osazen závorami přes polovinu komunikace v každém směru, strojvedoucí bude o stavu přejezdu informován tzv. přejezdníky, což je návěstidlo osazené v určité vzdálenosti od přejezdu a signalizuje správnou funkci zařízení či poruchu.

V srpnu 2013 dojde i k výměně výhybkových pražců v dopravně Sedlčany, na trati tak bude zavedena 10-ti denní výluka osobní dopravy. Všechny vlaky osobní přepravy budou v těchto dnech nahrazeny autobusy.

Termín konání výluky oznámíme později.

[nggallery id=17 template=dop-thumbnail-gallery]

 

 

ODKAZ
Kolaps české železnice
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře