Mapa strážních domků (vechtrů)

mapa-náhled | Autor: mirekk, koridory.cz

Strážní domky dnes již patří mezi „ohrožené“ stavby naší železnice. Svůj účel plnily v minulosti a dnes jsou využívány k bydlení a rekreaci, ty hůře dostupné chátrají a jsou postupně srovnávány se zemí.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme mapu těchto staveb a tímto vás žádám o pomoc. Před několika roky jsme vydali první ze série článků Vechtrovny a hradla – Vechtrovny a hradla mezi Heřmaničkami a Benešovem, který mapuje malý úsek trati 220. Naším cílem je vytvořit mapu, která obsáhne větší oblast než tu, kterou máme my ve svém „rajónu“.

Proto vás žádám o spolupráci – kdo máte informace o poloze, číslování, fotografie a další údaje o vechtrech, pošlete nám je mailem do redakce a my je postupně zaneseme do mapy. Důležitým údajem je číslo tratě a GPS souřadnice polohy. Ty získáte například na mapy.cz tak, že si mapu maximálně zvětšíte, následně kliknete pravým tlačítkem myši na místo, jehož souřadnice potřebujete zjistit a z menu vyberete položku Přidat vlastní bod. Z pravého okénka potom zkopírujete souřadnice bodu (např. N 49°47.89025′, E 14°40.88440′) a tyto nám pošlete spolu s dalšími vašimi poznatky.

Mapu postupně plníme námi zjištěnými údaji a zanedlouho vám její část představíme v příspěvku k strážním domkům z Benešova do Prahy. Pro zájemce je tu i facebookový profil Vechtrovny – strážní domky u trati

Náhled na část mapy s rozkliknutým strážním domkem:

mapa-náhled | Autor: mirekk, koridory.cz
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře