Praha-Hostivař se mění k nepoznání

2.března začala nepřetržitá výluka lichých kolejí v Hostivaři. Ačkoli od toho dne uplynulo jen jedenáct dnů, stanice se změnila k nepoznání. Ten, kdo tudy týden neprojížděl, pohledem z okna nepozná, kde je (o zahájení nepřetržité výluky si přečtětě zde>>).

Místo kolejí jen pláň, kde bylo odtěženo kolejové lože, vybagrovaná jáma výstupu z podchodu na 2.nástupiště Část výstupu má již podkladní beton a je prováděno armování. Další jáma je hloubena pro podchod a pro výstup na 1 . nástupiště

Směrem ke St.1 je upravován svah a probíhá výstavby odvodnění.
Část stěn nové odbavovací budovy je již zalitá betonem a při pohledu zdola si již dokážu představit, jak bude vstupní prostor vypadat.

Čtěte také  Sudoměřice - Votice: stavební práce zdárně pokračují (Heřmaničky)

 

Největší „atrakcí“ je ale rekonstrukce mostu přes Průmyslovou ulici. Ohromý pásový jeřáb DEMAG CC 2800 firmy APB Plzeň provádí vyzdvižení železobetonových nosíků mostu. V době mé návštěvy byly nosníky č. 7 – 10 položeny na ploše, kde budou rozebrány. Ostatní nosníky budou vyzdviženy na podpěrnou konstrukci, stejně jako při první etapě rekonstrukce mostu v loňském roce, opraveny včetně úložných prahů, ložisek a závěrných zídek, spojeny do dvojic a uloženy zpět. Zbývající nosníky budou nahrazeny ocelovými.

Z časových důvodů jsem nenavštívil zbytek stavby, tam se podívám příští týden při další návštěvě Hostivaře. Stavba pokračuje tak rychlým tempem, že si zaslouží návštěvu každý týden.

Fotogalerie 13.3.2015
hosti-2015-03-13

 

Noční časosběrné video demontáže dvou nosníků mostu.

Autor: Jakub Hejnic, 13.3.2015

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*