Jeřáby v Hostivaři rozebírají most přes Průmyslovou

Včera ráno začala plánovaná čtyřdenní uzavírka podjezdu ulice Průmyslová pod železničním mostem v Hostivaři.  Jejím důvodem je vyzvednutí nosníků mostu a jejich uložení na podpěrnou konstrukci. Ocituji zprávu, kterou k tomuto postupu uvádí web Hostivar.eu:

Důvodem je snesení, resp. zvednutí a přemístění nosníků železničního mostu do definitivní osy a jejich následná sanace, vč. rekonstrukce úložných prahů, ložisek, dilatací a dalších prvků. Nejprve budou pomocí velkých jeřábů přemístěny nosníky z kolejí č.6 a 8 na nosníky kolejí č.2 a 4 (pro každou kolej je vždy jedna dvojice). V místech chodníků budou usazeny provizorní podpěrné konstrukce a na ně položeny nosníky kolejí č.6 a 8 zpět, tentokrát již v definitivní osové poloze. Poté se postup zopakuje se zbývajícími nosníky kolejí č.2 a 4.

V době naší návštěvy byly za hustého deště nosníky z kolejí č. 6 a 8 uloženy na nosníky kolejí 2 a 4, první z nosníků byl právě ukládán na podpěrnou konstrukci. Na fotografiích jsou zachyceny jak mohutné dva jeřáby, tak i nosníky a úložné prahy s válečky.

Vzhledem k situaci, kdy včera byly tisíce motoristů zaskočeny uzavírkou a vzniklé zácpy pocuchaly jejich nervy připomínám, že další uzavírka podjezdu je plánovaná na říjen, kdy budou sanované nosníky ukládány z podpěrné konstrukce zpět na taktéž rekonstruované lože s válečky.

Fotogalerie z 12.9.2014

hosti-2014-09-12

 

 

ODKAZ
Stavba mostu u Červené nad Vltavou zdárně pokračuje
Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Walker
Walker
13.9.2014 08:52

Jeden známý mi říkal, že ve čtvrtek někde na ulici U Továren nasedl kolem 17:00 do autobusu č.111, aby jel na metro Skalka. Když pak autobus za 15 minut nepopojel ani o 1 cm, tak cestující vystoupili a šli na Skalku ty cca 4 km pěšky kolem aut čekajících v koloně v ulici Rabakovská. Trvalo mu to pěšky asi 45 minut, ale i tak byl na Skalce dříve než ten autobus MHD.

DM
DM
Reakce na  Walker
29.9.2014 10:45

Nesmíš věřit všemu, co kdo povídá. Kolona sice byla, ale opačným směrem. Na Skalku se zadem přes Rabakovskou jezdilo normálně. V Dolních Měcholupech bydlím a měl jsem to přímo pod nosem.