Kompletní vyjádření odborníků kolokvia k výtoňskému mostu

Památkově chráněný železniční most přes Vltavu pod vyšehradem z roku 1901 - smíchovská strana (foto: koridory.cz)

Správa železnic zveřejnila po dohodě s ministerstvem dopravy kompletní znění posudků zpracovaných odborníky, kteří se účastnili technického kolokvia k budoucí podobě mostu na Výtoni. 

Zatímco na prvních šesti bodech se účastníci kolokvia shodli už v průběhu odborného setkání, na formulaci závěrů pro sedmý bod, tedy na celkové vyjádření k možnostem řešení mostu s jejich klady a zápory, dostali delší časový prostor. Do rukou ministra dopravy byla kompletní stanoviska předána přesně před týdnem.

„Nyní je čas na to se podrobněji seznámit s výsledky technického kolokvia. Koncem roku pak ve věci budoucí podoby mostu padne finální rozhodnutí. Do té doby si však nemůžeme dovolit čekat, paralelně proto probíhá zpracování projektové dokumentace k návrhu, který vzešel z architektonické soutěže,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Na zpracování dokumentace dohlíží na základě požadavku ministra dopravy nezávislá expertní skupina. Jejím úkolem je stanovení podmínek, za kterých by bylo možné realizovat vítězný návrh. Úvodní jednání za účasti památkářů, hlavního města Prahy, IPRu, TSK, Dopravního podniku HMP, městských částí Praha 2 a Praha 5, proběhlo 8. března.

Závěry technického kolokvia (anglicky/česky) zde ke stažení


(zdroj: Správa železnic)

ODKAZ
Modernizace Jižní spojky zahájena
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře