Vydáno stavební povolení pro Optimalizaci Prahy Hostivaře

Praha Hostivař - ilustrační obrázek
Praha Hostivař - ilustrační obrázek

Drážní úřad vydal 15.května 2014  Stavební povolení  pro stavbu dráhy : Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl.n. “I. část – ŽST. Praha Hostivař.“

Od toho dne běží patnáctidenní lhůta pro odvolání, pokud se tedy nikdo ze zúčastněných neodvolá, nabývá právní moci.
Budeme tedy věřit, že termín zahájení stavby 1.července 2014 bude dodržen a informace z tohoto článku nebudeme muset měnit.

Stručný popis stavby:
„Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n., I. část – ŽST Praha Hostivař“ je liniovou stavbou, jejíž hlavní náplní je přestavba železniční stanice Praha – Hostivař. V rámci této stavby bude ve stanici přestavěno kolejiště a budou vybudována dvě nová ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem z nového podchodu v žkm 176,110.
Přístup cestující veřejnosti k vlakům a jejich odbavení je nově situován východně od Průmyslové ulice s návazností na zastávky autobusů a tramvaje. Stavba začíná v žkm 175,400 a končí v žkm 177,570 celostátní dráhy železniční tratě České Velenice – Praha hl.n.. Součástí stavby je rekonstrukce stávajících mostů a propustků, trakčního vedení, elektrotechnických a energetických zařízení a sdělovacího a zabezpečovacího zařízení včetně pokládky nových kabelových tras do sousedních dopraven.
Ve stavbě budou budovány tři nové pozemní objekty: objekt pro odbavení cestujících situovaný cca v žkm 176,100 u vstupu do podchodu, technologická budova a prefabrikovaný objekt pro měnič DAK cca v žkm 176,500. Nástupiště budou částečně zakryta přístřešky.
Pro dodržení vnějších a limitů hluku v chráněném venkovním a vnitřním prostoru jsou podle zpracované hlukové studie navrženy podél obou stran kolejiště protihlukové stěny.

 

Celý text stavebního povolení najdete na webu Drážního Úřadu

ODKAZ
Otevřený dopis a Adam Gebrian k vizi bourání nové odbavovací haly Hlavního nádraží v Praze
Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
bugear
bugear
22.5.2014 22:35

>Od toho dne běží patnáctidenní lhůta pro odvolání
Ne, je doručováno vyhláškou, takže lhůta pro odvolání začíná běžet až po 15 dnech od vyvěšení na úřední desce. Nicméně vzhledem ke složení účastníků řízení není odvolání pravděpodobné.