Zapomenuté projekty: lokálkou z Votic do Košetic a dál (prolog)

prolog

Generelní projekt spojovací dráhy z Votic do Humpolce, trati Votice - Košetice; situace stanice Votice spojovací dráha z roku 1920. Tato železniční stanice by se v případě realizace původní varianty dnes nalézala v prostoru mezi rybníkem Rákosník a dnešní Klášterní ul. (zdroj: NA Praha)

Z Votic, resp. z Olbramovic místní dráhou do Košetic, a odtud dále do Pelhřimova, Humpolce či dnes zatopených Dolních Kralovic a Žďáru nad Sázavou. S variantním řešením přes Neustupov a vlečkou do zlatodolu v Roudném …

… bychom dnes jezdili vlaky, kdyby se realizovala celá tato síť místních drah, neřku-li posléze dráhy hlavní, dvoukolejné, z Plzně do Brna právě tudy, přes oblast z hlediska železnice dopravně chudou.

(zatím jen taková malá ochutnávka)

Generelní projekt spojovací dráhy z Votic do Humpolce, trati Votice – Košetice; speciální mapa 1:75000 z roku 1920 (zdroj: NA Praha)
Generelní projekt spojovací dráhy z Votic do Humpolce, trati Votice – Košetice; povšechný podélný profil z roku 1920 (zdroj: NA Praha)
Generelní projekt spojovací dráhy z Votic do Humpolce, trati Votice – Košetice; situace stanice Votice město z roku 1920 (zdroj: NA Praha)
ODKAZ
Perličky z (tarifní) historie
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře