Brousicí vlak SPENO v Benešově

V nočních směnách 25. a 26.1.2008 v Benešově a v trati Benešov-Odbočka Bedrč proběhlo broušení kolejnic soupravou SPENO./p>

Proč se broušení provádí jste si mohli ve stručnosti přečíst v článku a href=“view.php?nazevclanku=brousici-vlak-speno&cisloclanku=2007010004″ target=“_blank“>Brousicí vlak SPENO/a>.

Před započetím broušení bylo nutné přemístit veškeré kabely provizorního zabezpečovacího zařízení mezi Odbočkou Bedrč a Benešovem, zakrýt přechody kabelů pod kolejemi. Toto bylo nutné, protože jak je vidět na fotografiích, při broušení odletují roje jisker a odpadávají žhavé okuje. Je to hezká podívaná.

Tyto práce probíhaly v předstihu již v týdnu a v sobotu. Těsně před začátkem broušení musely být z koleje sneseny všechny počítací body zabezpečovacího zařízení (FRAUSCHERy), po dokončení prací opět namontovány a nastaveny.

Broušení začalo v Benešově 25.1. ve 20:00 v Benešově na pražském zhlaví a záhlaví 1.staniční koleje, dále pokračovalo v 1.traťové koleji až na Odbočku Bedrč k buňce výpravčího. Přibližně v 1:30 se souprava přesunula zpět do Benešova, aby opracovala kolejnice 1.staniční koleje od „esíčka“ na bystřickém záhlaví a celou 1.staniční kolej. Práci skončila asi ve 3:30.

V sobotu 26.ledna ve 20:00 po zahájení výluky 2.traťové koleje mezi Benešovem a Odbočkou Bedrč SPENO začalo brousit asi 200m před vjezdovými návěstidly Odb.Bedrč až k výhybce č.1 na Odbočce. Odtud také pocházejí fotografie a videa ve fotogalerii. Na Odbočce mimořádně sloužil výpravčí, který povoloval vjezd soupravy do dopravny.

Následovalo broušení zbytku traťové koleje až k vjezdovému návěstidlu žst.Benešov a potom celá 2.staniční kolej v Benešově pražského zhlaví a záhlaví. Tentokrát práce skončily kolem 3:00.

Souprava se během práce pohybovala rychlostí ostré chůze, jednotlivé úseky projížděla asi čtyřikrát.

Pro ty, kdo neměli možnost vidět SPENO v akci, jsem po obě noci fotil. Bohužel, fotografie z Benešova se mi nenávratně ztratily mou neopatrností, proto jsou ve fotogalerii jen fotografie a dvě videa od Odbočky Bedrč z noci 26./27.ledna.

ODKAZ
Na kole či pěšky ve stopě císařské dráhy II.

Ještě doplním, že souprava je švýcarské výroby, posádka je opravdu mezinárodní: snad italsko-chorvatsko-česká.

Pozn. Videa jsou ve formátu AVI, pokud budete mít problém s jejich přehráváním, napište poznámku do Komentáře k článku. A mějte trpělivost před začátkem přehrávání, chvilku trvá, než se vám načte do počítače a začne přehrávání.

https://www.koridory.cz/storage/SPENO/P1010055.avi

GALERIE

GALERIE

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře