Ministr dopravy zastavil veškeré stavby SŽDC, nechá je projít auditem

Tisková zpráva Ministerstva dopravy ČR z 9.8.2010:
Šéf resortu dopravy Vít Bárta se rozhodl s okamžitou platností pozastavit veškeré plánované a probíhající investiční akce Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Nechá je projít důkladným stavebním a právním auditem.

„V návaznosti na jednání se stavebními společnostmi ohledně možných úspor, mě generální ředitel SŽDC Jan Komárek informoval o návrzích těchto firem. Tyto jsou v řádu promilí, maximálně několika procent a já je považuji za nedostatečné,“ objasnil důvod svých rozhodnutí ministr dopravy. „Zastavuji proto s okamžitou platností proplácení faktur, dokud neprověříme jejich relevantnost vůči faktickému provedení,“ nastínil šéf resortu následující kroky.

Ministr Bárta nechá pokračovat jen nezbytně nutné procesy, jako je odstraňování aktuálních povodňových škod nebo běžné servisní opravy. Zbytek staveb projde důkladnou kontrolou včetně srovnání stavebních deníků s reálným stavem provedených prací, auditem jejich kvality a termínových plnění. „Tato opatření a omezení se v žádném případě nedotknou  bezpečnosti cestujících,“ ujistil veřejnost ministr Bárta.

Audit, který by měl být spuštěn již tento týden, se podle generálního ředitele SŽDC Jana Komárka dotkne asi patnácti projektů, které by v letošním roce dosáhly finanční hodnoty přibližně 10 miliard.

Vedení SŽDC již bylo o tomto kroku ministerstva informováno a vychází mu maximálně vstříc. Na celý proces kontroly navíc dohlédne nově jmenovaný náměstek pro kontrolní audit Pavel Habarta. Ten dříve působil jako krizový manažér v servisní společnosti ČD Telematika.

ODKAZ
Perličky z historie
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře