Pavel Dobeš: Doprava je klíčovým odvětvím ekonomiky ČR

Ministr dopravy Pavel Dobeš se dnes (14.2.2012) zúčastnil konference „Setkání lídrů českého stavebnictví 2012“. Společná diskuze, které se zúčastnili přední zadavatelé stavebních zakázek či klíčoví představitelé největších stavebních společností a médií, se věnovala současnému stavu a očekávanému vývoji českého stavebnictví v letech 2012 a 2013.

Pavel Dobeš představil na této konferenci výhled v oblasti zakázek pro pozemní a inženýrské stavitelství v letošním roce. „Cílem Ministerstva dopravy je zajistit v rámci základní sítě EU koordinované provádění projektů v oblasti infrastruktury, které zásadním způsobem přispívají k účinnosti celkového dopravního systému EU,“ uvedl ministr Dobeš.

Proto je nutná spolupráce všech subjektů a klíčových hráčů na poli dopravní infrastruktury. „Tím mám na mysli kooperaci mezi ministerstvem dopravy, SFDI, investory, zhotoviteli, kraji a obcemi,“ řekl ministr Dobeš.

V letošním roce ovšem musí ministerstvo dopravy čelit celoevropské rozpočtové krizi a počítat s velmi omezeným rozpočtem, který je schopné uvolnit na výstavbu infrastruktury. Ministr též zdůraznil, že z těchto důvodů je prioritou vyčerpání poskytovaných finančních prostředků EU a zefektivnění použití finančních nástrojů EU pro financování dopravní infrastruktury.

Ministr proto v té souvislosti vyzdvihl několik důležitých podmínek pro rozvoj dopravní infrastruktury v nejbližší době: „V tomto roce musíme urychleně dokončit soutěže tak, aby se klíčové stavby začaly realizovat v roce 2013. Také musíme hledat a najít možnosti pro vstup soukromých investic či provést transformaci ŘSD,“ uvedl k tomu ministr Dobeš.

Z připravovaných stěžejních projektů v tomto roce připomněl ministr dopravy například začátek modernizace dálnice D1, výstavba předposledního úseku dálnice D1, předpokládané zahájení výstavby D3 v úseku Veselí nad Lužnicí – Bošilec nebo modernizace železničních tratí Rokycany – Plzeň a Tábor – Sudoměřice u Tábora.

zdroj: tisková zpráva MD ČR


ODKAZ
Stavba mostu u Červené nad Vltavou zdárně pokračuje
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře