Z Prahy do Ostravy za stovku. Jak na to?

Praha, Ostrava – Cena jízdenek na nejvytíženější železniční lince Praha – Ostrava v červnu dosáhla nového minima. S LeoExpressem se z Prahy do Ostravy dostaneme již za 99 korun při včasném nákupu. RegioJet ani České dráhy měnit ceny své ceny neplánují.

1

LeoExpress si za cestu dlouhou 356 kilometrů účtuje pouhých 99 korun. Chce tak přilákat nové zákazníky a naučit cestující přemýšlet o své cestě více dopředu. Na stejný spoj tak může být prodána jízdenka jak za 99, tak 499 korun do druhé třídy, pojmenované Economy. S konkurenčním RegioJetem se na stejné trase svezete od 190 korun, u Českých drah zaplatíte nejméně dvě stovky.

Firma Leoše Novotného se nechala inspirovat nízkonákladovými leteckými společnostmi, které také část míst uvolňují do prodeje za podnákladové ceny, zbytek se řídí dle obsazenosti a blížícího se času odletu.

 

Jak nakupovat u LeoExpressu

Pro zisk nejlevnější jízdenky nepotřebujeme slevovou kartu S:)mile club card, můžeme tak po vyhledání požadované trasy zvolit druh jízdenky „dospělý“. V závislosti na času zbývajícím do vašeho odjezdu se na určitý den objeví větší či menší množství akčních jízdenek za 99 korun. Mimo slevový systém je poslední spoj z Prahy do Ostravy v pátek a v sobotu, ovšem u ostatních Expresů máte možnost výrazně ušetřit, záleží pouze na včasnosti nákupu.

 

Co dělat, když jsou všechny zlevněné jízdenky vyprodané?

Ukážeme si postup na cestě Praha – Olomouc platný v době psaní článku, tedy v neděli 22.6. odpoledne. Do Olomouce pojedu ve středu 2.7. (za deset dní) ráno či v dopoledních hodinách. Bohužel na celý den jsou jízdenky za 99 korun vyprodané, dokonce se cena u většiny spojů dostala na 229 korun, ke slevě se dostaneme až v následujících dnech. Pro dokreslení ještě uvádím následující úterý, 8.7.

ODKAZ
Stavba mostu u Červené nad Vltavou zdárně pokračuje

2

Ovšem nic není ztraceno, systém automaticky přiděluje určitý počet míst pro každou stanici na trase. Zvolíme si místo stanice Olomouc jinou cílovou stanici, kam cestuje malé množství lidí a zároveň leží za tou naší, např. Suchdol nad Odrou (v případě Ostravy je to Bohumín atd.). Jak můžete vidět, kromě dvou spojů je v nabídce akční jízdní doklad.

3

 

Právě jsem ušetřili minimálně sto korun.

 

Rezervační systém společnosti LeoExpress je stále ve vývoji, autor textu neručí za funkčnost tohoto návodu.

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře