V říčanském nádražním rondelu vznikne vestavba

Kdo situaci v Říčanech zná, ví, jak rondel, navazující na severozápadní straně nádraží na podchod, v současnosti vypadá. Velký kruhový prostor, po jehož obvodu stoupá chodník, uprostřed schodiště. Zvenčí i zevnitř „nazdoben“ výtvory sprejerů. Prostě problémové místo, kterému je lépe se večer a v noci vyhnout. A také se vyhýbá – přecházením kolejí lidmi, kteří přicházejí či odcházejí na severozápadní stranu od nádraží.

Vizualizace

Během jara dojde k realizaci vestavby do rondelu. Město Říčany uvolnilo téměř 4 miliony korun, za které vznikne v geometrickém středu tohoto prostoru kruhová vestavba, v níž bude umístěna vytápěná a odvětraná čekárna pro 30 sedících cestujících, infostánek města a služebna Městské policie. Služebna bude sloužit jako „občasná“, využívaná v problémových časech. Strážníci zde budou mít k dispozici kamerový systém z celého města a zastupitelé si od tohoto kroku slibují zvýšení bezpečnosti na nádraží a v jeho okolí. A snad také dokáží zamezit ničení rondelu, podchodů, nástupišť i původní výpravní budovy.

Se zřízením nových sociálních zařízení se nepočítá, cestující i personál infocentra budou využívat toalety v prodejně PONT v podchodu.

Na „střeše“ vestavby vznikne reklamní plocha. Dokončení stavby a uvedení do půlročního zkušebního provozu se předpokládá v létě 2014. V další etapě je plánovaná spolupráce s Pedagogickou fakultou UK na vymalování poničených stěn rondelu.

Vizualizace

Projektu se ujalo architektonické studio  Prague Architects s.r.o.

A my budeme věřit, že uskutečněním stavby se zlepší podmínky pro cestování a bezpečnost nejen cestujících, ale i lidí, kteří využívají prostor rondelu a podchodu pod kolejištěm k překonání kolejí. Snad přibude těch slušných, kteří tuto cestu využívají a  neriskují své životy přecházením kolejí. I potírání tohoto nešvaru snad bude v náplni práce strážníků.

Zdroj: Říčanský kurýr
Vizualizace převzaty z Říčanského kurýra

FOTOGALERIE
Rondel Říčany

 

ODKAZ
Stavba mostu u Červené nad Vltavou zdárně pokračuje
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře