Šachový vlak 2013

Již tradičně vyrazil i letos Šachový vlak na dlouhou cestu po kolejích Evropy. Své putování započal v Praze v pátek 11. října a pokračoval přes Regensburg, Innsbruck, Salzburg a Český Krumlov zpět do výchozí stanice, kam dorazí v úterý 15. října. Na palubě je okolo 150 pasažérů, turnaje se účastní 80 hráčů, amatérů i závodních šachistů.

šachový vlak


V pondělí 14.10. zavítal tento vlak i na trať 220, přesněji do Českých Budějovic, kde cestující přenocují v hotelech. Mezitím souprava ve složení SALON816 + SR809 + Salon + 3x B249 + 2x WRmee816 + Ampz143 + BDs450 nocuje u třetího nástupiště obklopena ochrankou. Po letmém nakouknutí do vozů jsou ve speciálně upravených kupé i salónních vozech nahuštěné šachovnice jedna vedle druhé, zatímco v jídelních vozech se podává běžné jídlo, na které jsme z vlaků vyšší kvality zvyklí.


Až se všichni vyspí a dopraví na nádraží, vlak by se měl v dopoledních hodinách vydat do Prahy. Jízdní řád se může operativně měnit, proto nikdo s jistotou neví, v kolik hodin pojede. Za jakékoliv informace o jízdě vlaku budeme moc rádi!


Řazení vlaku pěkně dokumentuje následující video z německého Regensburgu.

FOTOGALERIE

ODKAZ
Drážní promenáda v Praze získala územní rozhodnutí
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře