Sudoměřice – Votice: Strabag stáhl stížnost. Hostivař – Hlavní: podepsána smlouva

Stejně jako nedávno firma Eurovia stáhla své podání u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v případě zakázky na optimalizaci trati z Hostivaře do Vršovic, díky čemuž byla v úterý 13.března 2018 podepsána Smlouva o dílo mezi zadavatelem, tj.SŽDC s.o. a zhotovitelem, vzešlým z výběrového řízení, sdružením firem v čele s Metrostavem, učinila tentýž krok, tj.stažení stížnosti u ÚOHS i firma Strabag v případě stavby modernizace trati z jihočeských Sudoměřic u Tábora do středočeských Votic.

Jako první o tom informoval web Zdopravy.cz, kterému to sdělil mluvčí ÚOHS Mgr.Martin Švanda.

Smlouva o dílo mezi zhotovitelem (SŽDC s.o.) a vítězem tendru „Modernizace trati Sudoměřice – Votice“ sdružením firem v čele s OHL ŽS tak může být podepsána, což bude učiněno v pondělí 19.března 2018.

Letos se tak rozjedou minimálně tři stavby na trati čtvrtého koridoru z Českých Budějovic do Prahy. Kromě výše zmíněných dvou dlouho odkládaných staveb se již kácí kolem trati ze Ševětína do Dynína,  kde tak již byly zahájeny přípravné práce.

Rozhodnutí o veřejné zakázce „Optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha hl. n., II. část – Praha-Hostivař – Praha hl. n“ bylo již zveřejněno i na webu ÚOHS –  správní řízení a předběžné opatření.


Zdroje:
Zdopravy.cz, SŽDC, ÚOHS, ČTK

ODKAZ
Centrum údržby Praha Jih, Vjezd - stav prací k 3.4.2024
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře