Budějovice ve fotografii

Je sobota odpoledne, 19. Březen 2011. Jaro klepe na dveře, a tak se vydávám do terénu. Začínám na českobudějovickém nádraží.

Přicházím na nádraží za hlášení rozhlasu: „…vlak do Lince připraven k odjezdu…“ Jdu se na „spěšák“ podívat. V čele je rakouský Taurus. Vlak se rozjíždí spolu s „osobákem“ do Českých Velenic. Nádraží je prázdné a je klid. Začínám tedy fotit. Procházím se po nástupišti, jdu podchodem do vestibulu, odtud zase druhým (hlavním) podchodem zpět na peron. Jdu okolo odstavených neprovozuschopných „Béček“ s cedulí Humenné – Bratislava hl. st. Pokračuji okolo starého drátovodu až na viadukt. Ten přecházím, na ten teď není čas. Utíkám na místní čističku. Kartáče jsou již pryč a na vedlejší koleji stojí vlak EŽ. Bagr je nastartovaný, řidič si jen odskočil na záchod. Kopou se základy pro sloupy.¨

Dále jdu přes bývalé odstavovací prostory za čističkou. Nyní jsou vozy již pryč. Procházím okolo přejzdu přes Skuherského ulici. (pozn.: O 3 dny déle byly koleje Pražská a nákladní uzeměny a EŽ pár metrů za přejezdem vztyčila nový sloup elektrického vedení.) Pokračuji přes přejezd v ulici Pekárenské zpět směr nádraží k prvnímu viaduktu přes ulici Skuherského. Po kolejích jdu přes ulici Pekárenskou a vlečku do Ferony k rozdělení tratí 190 a 220 na jednotlivé koleje (Plzeňská, Pražská, nákladní).

Okolo přejíždějí vlaky a já jdu k přejezdu, který to už má spočítané. Sice funguje, ale auta už tudy jezdit nemohou. (pozn.: O 3 dny déle přejezd již nefunguje.)

Překračuji rozvodněný Dobrovodský potok a dostávám se k místu budoucího mostu, pod kterým by měla vést silnice ze zrušeného přejezdu.

Jdu po mostě, který překlenuje nedávno otevřený silniční přivaděč.

Procházím okolo autobloku a konečně se dostávám k zastávce České Budějovice – Severní zastávka. Je tu podchod, ale bezdomovci ho používají jako záchod… A stejně je to přes koleje blíž. Dřív tu byl (rádoby) zabraňující přecházení kolejí. Dnes jsou tu jen sloupky.

ODKAZ
Pendolinem dvoustovkou na jihu Čech

Není tomu tak dávno, co byla stržena budova bývalé prodejny jízdenek. Nyní jsou tu nově malé nedostačující betonové budky spolu s obnoveným rozhlasem.

Přecházím poslední viadukt, procházím okolo areálu Budvaru a Kovošrotu. Poslední zatáčka a jsme u konce. Fotím si oba přejezdy, vlečku Budvaru a odbočku na Plzeň. Ještě pár fotek z jižního zhlaví stanice Nemanice a jdu na autobus. Ten mě odváží zpět na nádraží, kde můžu vyfotit hlavní viadukt, hlavní silniční spojnici městské části Suché Vrbné se zbytkem města.

FOTOGALERIE
FOTOGALERIE

koridor na jihu čech, české budějovice Nemanice

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře