V Říčanech opět přeražená závora

Dnes v 6:18 opět došlo v Říčanech na železničním přejezdu v Olivově ulici k dopravní nehodě. Nezjištěné vozidlo přerazilo závoru a z místa nehody ujelo. Naposledy ta samá závora byla vyměněna 18.června. Před šestnácti dny.

A příčina této naprosto zbytečné nehody, která měla vliv na jízdy vlaků, protože přes přejezd jezdily krokem? Hrubé porušení předpisů: za osobním vlakem se zvedají závory, blikají červená světla. Před jejich úplným otevřením na přejezd vjede nedočkavý řidič (pravděpodobněji řidička) a v té samé chvíli do přibližovacího úseku vjede rychlík a závory okamžitě spadnou zpět dolů. Řidič je již mezi závorami a je zde uzavřen. Takže závory prorazí. A samozřejmě ujede, protože si je vědom, že mu hrozí vysoká pokuta a citelná ztráta  bodů.

To, že se závory znovu uzavřou je naprosto normální funkce zařízení. V době, kdy se tak stane, stále blikají červená světla a řidič (ani chodec či cyklista) nemá na přejezdu co dělat.

Následkem této zbytečné nehody vlaky až do 11:20 jezdily přes tento přejezd krokem a vjezdy a odjezdy vlaků v Říčanech byly prováděny nouzově.

Přečtěte si také:

 

______________________________________________________________________________________________

ODKAZ
Kolaps české železnice
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře