Vykolejení osobního vlaku mezi Bystřicí a Tomicemi

Dnes asi v 7:41 hodin došlo mezi stanicemi Bystřice u Benešova a Tomice k vykolejení posledního podvozku osobního vlaku Os8257 jedoucího z Benešova u Prahy do Tábora.

Osobní vlak za jízdy mezi stanicemi v kilometru 126,580 vykolejil posledním podvozkem posledního vozu (BDs). Pravděpodobně pod vlakem došlo k lomu kolejnice a následnému vykolejení. Vlak dále pokračoval v jízdě až do žst.Tomice, kde měl na 3.staniční koleji vykřižovat s rychlíkem R634 jedoucím po 1.staniční koleji. Osobní vlak zastavil až na 3.staniční koleji v Tomicích, když praskla vzduchová hadice. Vlak s vykolejeným vagonem tudíž jel neuvěřitelných 2 330 metrů.

Na této trase poškodil uchycení kolejnic, jazyk výhybek 3 a 2, způsobil další lom kolejnice u jazyků výhybky č.3, poškodil srdcovku výhybek 3 a 2, porazil návěstidlo L3.

Vůz byl nakolejen hydraulikou drážních hasičů a zůstal v Tomicích na přeměření.

Velkým štěstím bylo, že vykolejil poslední podvozek, takže byl následně tažen a nevybočil mimo koleje tak, aby se převrátil, anebo narazil do mostu na záhlaví žst.Tomice.

Mezi Olbramovicemi  a Benešovem u Prahy byla zavedena náhradní autobusová doprava

Podle Drážní inspekce vznikla předběžná škoda na vlaku 30tisíc Kč, 50 tisíc na železničním svršku a 50 tisíc na zabezpečovacím zařízení.

Ve fotogalerii jsou fotografie pořízené bohužel až při odstraňování následků nehody

FOTOGALERIE

ODKAZ
Od 2. listopadu ze Soběslavi do Plané jezdí vlaky po obou kolejích
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře