Home / Ze železnice  / Zajímavosti  / Náhoda přispěla ke vzniku krásného železničního filmu.

Náhoda přispěla ke vzniku krásného železničního filmu.

V sobotu 5.dubna 2015 jela posádka MVTV OTV Strančice z Radotína, přes Velkou Chuchli, Odbočku Tunel, přes Most inteligence, Prahu-Braník, Krč, Vršovické čekačky do Prahy-Malešic a dál do Prahy-Libně.

Na pravém vnějším zrcátku mají namontovanou HD kameru, kterou používají pro zaznamenávání stavu součástí troleje. Některá takto vzniklá videa jste již měli možnost shlédnout, další mám připravené k publikování a další čekají na zpracování.

Vraťme se ale k tématu.
Při zmíněné sobotní jízdě se podařilo úplnou náhodou natočit záběry, kvůli kterým lezou šotouši po sloupech, na které dokážou hodiny čekat.

Schválně jsem film sestříhal tak, že začíná za výjezdem z tunelu, na Mostě inteligence. Pozorný divák hned zpočátku bude vědět, co je hlavním dějem tohoto osmiminutového filmu.
Už tušíte?

Přeji příjemný zážitek z filmu, na který jsem se vydržel dívat několikrát. Doporučuji zvětšit na celou obrazovku a zapnout zvuk.

Za poskytnutí filmu děkuji Martinovi a celé posádce MVTV.

KLÍČOVÁ SLOVA:
3 komentáře
 • Aleš 15.3.2016

  .. a jak zahoukal

 • Rob 13.4.2015

  Video je moc pěkné. I když samozřejmě hlavním lákadlem je souběžná jízda s párou, tak jsem si vychutnal i jízdu přes Branický most inteligence a ten kousek tratě za Branickým pivovarem. Mám to sice dost blízko, ale málokdy se tam nahoru z lenosti podívám.
  Jinak video parního vlaku super.

 • Pepin 9.4.2015

  To je paráda…..

PŘIDAT KOMENTÁŘ