LEGIOVLAK se přesune do Vlašimi, můžete ho potkat na cestě

Nádraží ve Vlašimi je třiatřicátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak ve Vlašimi přístupný zdarma od úterý 12. až do neděle 17. listopadu. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Vlašimsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat exkurze na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky.

Čtěte také  Modernizace seřaďovacího nádraží Praha-Vršovice v letech 1960 - 2000

Legiovlak můžete potkat při přesunu ze Světlé nad Sázavou do Vlašimi 11. listopadu 2019, kdy pojede tažen lokomotivou ř. 749 podle následujícího jízdního řádu (vlak může jet s náskokem)

Stanice Příjezd Odjezd
Světlá nad Sázavou 07:36
Leština u Světlé 07:53
Vlkaneč 07:59
Golčův Jeníkov 08:12
Čáslav 08:26
Kutná Hora hl.n. 08:38
Kolín 09:00 09:29
Ratboř 09:44
Bečváry 09:53
Uhlířské Janovice 10:07 10:33
Ledečko 10:57
Sázava 11:06
Samechov 11:17
Hvězdonice 11:25 11:28
Čerčany 11:38 11:41
Benešov u Prahy 11:54 12:46
Postupice 13:04
Vlašim 13:25

 


Zdroj: Československá obec legionářská

2 komentáře

  1. Je strašně hezký, že mají prachy na to objet i takové díry jako je Světlá a Vlašim.

    Vlak určitě doporučuju navštívit, je to krásná ukázka dobové železniční techniky, a samozřejmě vyprávění průvodců-nadšenců z toho dělá skvělý zážitek.

    • Tak zrovna Vlašim žádná díra není. Jo, Praha to není, ale nemusí se vše odehrávat jen ve velkých městech.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*