LEGIOVLAK se přesune do Vlašimi, můžete ho potkat na cestě

Nádraží ve Vlašimi je třiatřicátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak ve Vlašimi přístupný zdarma od úterý 12. až do neděle 17. listopadu. Ve všední dny od 8 do 16 a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Vlašimsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat exkurze na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky.

Čtěte také  Život na železnici kolem roku 1848

Legiovlak můžete potkat při přesunu ze Světlé nad Sázavou do Vlašimi 11. listopadu 2019, kdy pojede tažen lokomotivou ř. 749 podle následujícího jízdního řádu (vlak může jet s náskokem)

Stanice Příjezd Odjezd
Světlá nad Sázavou 07:36
Leština u Světlé 07:53
Vlkaneč 07:59
Golčův Jeníkov 08:12
Čáslav 08:26
Kutná Hora hl.n. 08:38
Kolín 09:00 09:29
Ratboř 09:44
Bečváry 09:53
Uhlířské Janovice 10:07 10:33
Ledečko 10:57
Sázava 11:06
Samechov 11:17
Hvězdonice 11:25 11:28
Čerčany 11:38 11:41
Benešov u Prahy 11:54 12:46
Postupice 13:04
Vlašim 13:25

 


Zdroj: Československá obec legionářská

2 komentáře

  1. Je strašně hezký, že mají prachy na to objet i takové díry jako je Světlá a Vlašim.

    Vlak určitě doporučuju navštívit, je to krásná ukázka dobové železniční techniky, a samozřejmě vyprávění průvodců-nadšenců z toho dělá skvělý zážitek.

    • Tak zrovna Vlašim žádná díra není. Jo, Praha to není, ale nemusí se vše odehrávat jen ve velkých městech.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*