Nasazení řady 380 do Lince

Nový jízdní řád, který vstoupí v platnost 15.12.2013, přinese na trať 220 celou řadu změn. Jaké konkrétně to budou, nelze s jistotou říci. Většinu událostí tak můžeme pouze předpokládat. V následujících pár řádcích se velmi stručně s novým grafikonem seznámíme.

360

Většina regionálních spojů (Os vlaky České Budějovice – Tábor a Tábor – Benešov) bude nahrazena motorovými Regionovami, dojde k pravidelnému nasazení jednoktky RegioPanter (na odpoledním Sp z Českých Budějovic do Počátek-Žirovnice za Jindřichovým Hradcem, ráno zpět). Další významnou událostí je plánované nasazení lokomotivy řady 380 na pravidelné vlaky osobní dopravy. Konkrétně půjde o Rychlík 1541 z Prahy do Lince a jeho obrat 1540 zpět, celou trasu tak bude možné projet bez přepřahu. Na ostatních spojích budou i nadále jezdit Taurusy 1116 a Esa 362.

Dále bude na „Linecké“ rychlíky nasazována lepší souprava. Díky odchodu vozů Bmee na rekonstrukci jsou dnes nasazovány nevyhovující „Béčka“. Ty budou nahrazeny modernizovanými Bee240, spolu s novými služebními vozy tak vytvoří kvalitní soupravu, které se budu věnovat v samostatném článku.

3 komentáře

  1. Apríl to opravdu není. Ovšem výše jsou uvedené pouze předpoklady, definitivní rozhodnutí teprve padnou (během listopadu).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*