Nové soupravy ČD pro expresy do Chebu

Nové soupravy pro Chebské expresy už dostávají svou podobu

Výroba deseti pětivozových netrakčních souprav pro linky Západní expres Praha – Plzeň – Cheb a Krušnohor Praha – Ústí nad Labem – Karlovy Vary – Cheb v konsorciu Siemens-Škoda je v plném proudu. První jednotka už dostává finální podobu a do prvních vozů se začíná instalovat interiér. Současný stav výroby představují přiložené fotografie.

Nové soupravy nabídnou plně klimatizovaný moderně řešený interiér s pohodlnými sedačkami. Vlaky budou vybaveny WiFi připojení k internetu, elektrickými zásuvkami a porty USB pro dobíjení přenosné elektroniky a audiovizuálním informačním systémem. Nová koncepce ucelené soupravy zajistí vyšší bezpečnost, nižší hlučnost uvnitř soupravy i pohodlnější průchod vlakem. V soupravě budou zařazeny vozy 1. a 2. třídy, vůz vybavený pro komfortní cestování osob na vozíku s nástupní plošinou a bezbariérovým WC,  pro cestující s dětmi zde bude místo pro kočárky a dětské kino, v krajním voze se bude nacházet místo pro uložení jízdních kol.

Moderní soupravy typu ViaggioComfort jsou nejmodernějšími osobními vozy v Evropě. Po opuštění výrobního závodu projdou soupravy sérii zkoušek a schvalování. Zkušební provoz s cestujícími se uskuteční během příštího roku a od prosince 2021 je již plánované pravidelné nasazení na spojích Západní expres a Krušnohor.

Nové vozy ČD ViaggioComfort

Zdroj: tisková zpráva ČD

ODKAZ
Stavba mostu u Červené nad Vltavou zdárně pokračuje
Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
sladlu
sladlu
21.5.2020 16:00

a co trať na Budějovice? Stává se z ní nejmodernější a nejrychlejší trať v ČR. A dokonce má potenciál na zvednutí rychlostí okolo 180-200km/h 😀

Michal
Michal
Reakce na  sladlu
26.5.2020 21:12

Na období po roce 2025 snad bude soutěž, pak buď ČD hejbnou prdelí, nebo nastoupí někdo schopnější.