Novinky na webu

Po dlouhých porodních bolestech a vybírání nového redakčního systému jsem dnes spustil tyto stránky.
Původní redakční systém PhpRS už dlouho stagnuje, jeho vývoj se zastavil. Proto jsem se rozhodl pro WORDPRESS. Zatím jsem použil téma ARRAS, bez nějakých velkých úprav. Časem vzhled a obsah budu (snad) přizpůsobovat.

Co se změnilo a co zůstalo?

Změnilo se vše. Samozřejmě vzhled, redakční systém jako celek. Změnil se způsob přehrávání multimediálních souborů. Ty jsou nyní vkládány z YouTube, takže nezabírají místo na serveru. Trať jsem rozdělil do několika úseků a videa vložil na samostatné stránky. Rozdělení a odkazy najdete v menu Multimédia.

Stejně tak články. Obsah postupně kopíruji z původního webu, takže zůstanou v původní podobě. Vzhledem k tomu, že článků je asi 130, bude chvíli trvat, než tady budou všechny.

Soubory ke stažení také zůstanou všechny, dejte mi čas na jejich překopírování.

Fotogalerie se nemění vůbec, protože jsou vytvářeny externím programem a ukládány do samostatných složek na server.

Nově rubriku Aktuality nenajdete v pravé části stránek ale dole pod nejnovějšími články. Těch se nezobrazuje 10 jako dosud, ale usoudil jsem, že pro přehlednost stačí 5. Další články vyvoláte buď pomocí rozbalovacího horního menu, anebo vyberte vpravo v nabídce Témata.

Komentáře

K článkům můžete přidávat své komentáře. Jsou ošetřeny proti SPAMu tím, že pokud budete mít více než jeden schválený komentář, další už nečekají na schválení, ale jsou zobrazeny ihned. Proto každý komentář MUSÍ mít vyplněný mail. Mailová adresa se nikde nezobrazí, slouží jen ke kontrole redakčního systému.
Po zaregistrování v sekci Administrace komentáře přidáváte bez výše uvedených opatření.

Co dodat?

Postupně budu doplňovat původní články, videa, soubory ke stažení a další věci, na které jste zvyklí ze starých stránek. Chce to čas…

ODKAZ
Stavební práce na Jižní spojce začnou s prázdninami. Správa železnic získala další peníze z CEF

Očekávám vaše připomínky k vzhedu a obsahu nového webu.Upozorni mě
Upozornit na
guest
5 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Natix
Natix
7.10.2010 14:02

Nový design se mi také docela líbí, jen bych měl snad připomínku k rozmístění boxů v pravé části. Box s tématy se obsahově kryje s tlačítky v záhlaví, takže bych ho aspoň přesunul někam níže (pod novinky a fotografie), pokud bych ho úplně neodstranil.

mirekk
Reakce na  Natix
7.10.2010 14:52

Ano, to je pravda že má stejný obsah. Dal jsem ho sem vlastně jen proto, že dost lidí neví, že kliknutím na obrázek záhlaví se dostane na Home (která není v horním menu) a taky proto, že jsem neměl vyzkoušené všechny prohlížeče a v nich rozbalovalovací menu. Takže Témata stěhuji pod Videa, možná že bude dobré tuto nabídku ponechat (alespoň prozatím na vyplnění pravé strany) i proto, že není nutné se po přečtení příspěvku vracet nahoru a vybírat z menu.
Děkuji za podnětnou připomínku

simyv
6.10.2010 19:40

Pěkný nový design stránek, musím pochválit. Vypadá to jako správný zpravodajský web 🙂
Dovolím si přidat i tři připomínky.
1. Obsah stránky (jednotlivé obdélníky s texty, obrázky,…) by možná neškodilo dát do celkového jednoho obdélníku, aby na stránce jen tak „neplavaly“.
2. Nějak nejsem schopen dohledat staré články (modernizace ŽST Tábor a úsek Tb – Doubí). Jestli se ztratily, je to škoda.
3. Zvážil bych tu bílou barvu mezi fotkami v záhlaví stránky. Nějak se mi tam nehodí.

Připomínky 1 a 3 jsou pouze subjektivní názor, tak to berte jako námět k zamyšlení, ne kritiku.
PS: Díky, že tenhle web pořád funguje.
SimyV

mirekk
Reakce na  simyv
7.10.2010 06:22

Díky moc za pochvalu i připomínky.
Ke grafické úpravě ti během dne pošlu mail.
Staré články se neztratily, postupně je kopíruji. zatím jsem u března 2009. Dá dost práce je upravit z jednoho RS do druhého 🙁

vbcz
4.10.2010 23:18

Děkuji za změnu, určitě webu prospěla, vypadá nyní daleko moderněji a dynamičtěji. Pokud to navíc proběhlo v rámci řešení problému s nevyvíjeným redakčním systémem, zabilo to vlastně 2 mouchy jednou ranou.