Po Labi připluly hlavní díly razicího štítu pro Ejpovice

Včera (22.10.2014) v poledne začala v přístavu v Lovosicích překládka hlavních dílů razicího stroje TBM, který bude použit pro ražbu tzv. Ejpovických tunelů na stavbě železničního koridoru z Rokycan do Plzně. Základní data o tomto stroji si můžete přečíst v článku Metrostav připravuje zahájení ražby tunelů Ejpovice,

Štít připlul po Labi na lodi MS URANUS z německého říčního přístavu Kehl na Rýnu, soustavou vodních kanálů se dostal k Magdeburku a po Labi až do přístavu v Lovosicích. Cestu dlouhou 1400 kilometrů loď s nákladem urazila za 14 dnů. Vodní cesta byla zvolena kvůli ekologickým předpisům. Z Lovosic na místo ražby byly díly přepraveny po silnici. Pro srovnání – pokud by byl náklad přepravován po silnici z výrobního závodu ve Schwanau až do Ejpovic, urazil by téměř 550 km na několika těžkých tahačích.
Váha dopravovaných hlavních částí je téměř 600 tun. Tvoří ho hlavní ložisko (150 t), centr řezné hlavy (75 t), segmenty štítové části (224 t) a erektor (118 t). Po smontování bude stroj vážit 1800 tun a měřit 110 m.

Fotogalerie z překládky
stit-prekladka-lovosice-2

 

Zdroj a foto: Metrostav

 

ODKAZ
Karlštejn - Beroun: zastávka Srbsko v novém
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře