Přípravné práce Bystřice – Benešov

2.července 2009 bylo zahájeno stavební řízení pro stavbu IV.koridoru v úseku Bystřice u Benešova – Benešov (mimo těchto stanic). Asi před dvěma týdny na tomto úseku začalo kácení dřevin po pravé straně trati. Dnes jsem se v poledním horku šel kousek po trati podívat s foťákem.

Původně jsem počítal, že dojdu až k bývalému hradlu Jírovice, ale u předvěsti jsem to vzdal. Horko a zmije…

Na fotkách se můžete podívat, jak je v Bystřici krásně psím vínem zarostlé stavědlo St.2. Samozřejmě jsem se podíval na zpáteční cestě i dovnitř a vyfotil vám hradlový přístroj. Kousek za stavědlem po pravé straně trati, na náspu mezi rybníky, jsou vykáceny náletové dřeviny i vzrostlé stromy. Větve jsou rozdrceny zajímavým pojízdným ministrojem na pásech, jeho fotku sem dám až se mi ho povede „ulovit.

Dál jsem do galerie dal pár fotek silničního podjezdu kousek za vjezdovým návěstidlem, pohledy z pole na trať k Bystřici a drážního domku před bývalým mostem spojujícím silnici I/3 s Mokrou Lhotou. Za bystřickou předvěstí Př.S kácení končí a pokračuje až za dalším mostem, před bývalým Hr.Jírovice a dál k Benešovu, asi do úrovně hradla.

Podle mých informací by v nejbližší době měly začít denní výluky pro stavbu nových opěr trakčního vedení, protože traťová kolej byla při elektrifikaci před rokem 1986 posunuta do středu drážního tělesa a nyní stavbě druhé traťové koleje jaksi překáží trakční stožáry a stožáry napájecího vedení střídavé trakce z Benešova k dělení trakčních soustav.

Kdo nezná tento traťový úsek, může se kouknout na starší fotogalerii, kde najde fotky z Benešova až do Bystřice, opatřené odkazy na fotomapu s vyznačením místa focení.

Fotogalerie 2008 Všechny fotogalerie Bystřice-BN5.srpna 2009 bylo vydáno stavební povolení na stavbu Bystřice-Benešov (mimo těchto stanic). Takže pro traťový úsek. Pokud se nikdo z účastníků stavebního řízení neodvolá, v brzké době se začne stavět…


 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře