V Praze byly sneseny části železničních mostů přes dvě ulice

Železniční most Praha-Vršovice (Autor: Kasme, koridory.cz)

Stavba nové trati mezi pražskou Hostivaří a Vršovicemi má za sebou další důležitou etapu: byly sneseny jižní části železničních přemostění ulic V Korytech a U Slavie – U Vršovického hřbitova.
Severní části původních přemostějí zatím zůstávají. V Korytech pro staveništní dopravu a u Edenu i pro provoz vlaků Hostivař – Vršovice.

Při částečných omezeních silničního provozu byly prováděny přípravné práce a odhalování železné konstrukce.

Rozdělní na únosné díly a propálení otvorů do mostovky pro řetězy i samotné snesení těžkou technikou proběhly při úplných uzavírkách dotčených komunikací.
Během neděle 17. března mohutný jeřáb postupně snesl mostovku nad ulicí V Korytech, Od středy 20. března je provoz v ulici V Korytech řízen kyvadlově světelnou signalizací kvůli bourání opěr.

Přemostění ulice U Slavie – U Vršovického hřbitova (Eden) je dopravně exponovanější, takže práce probíhají na etapy v nočních uzavírkách (21 – 05 hodin)

Již z neděle na pondělí byly v mostovce propáleny otvory pro řetězy a byla částečně naporcována. V pondělí večer v 21. hodin byla komunikace uzavřena a za chvíli se již mostovka začala zvedat z úložných prahů. Před půl třetí byl snesen i poslední díl. V další noční uzavírky jsou kvůli ubourávání úložných prahů.

Během dalších měsíců jsou plánovány další uzavírky kvůli montáži podpůrné konstrukce, uložení nových nosníků, betonáži a demontáži podpůrných konstrukcí…

Od dubna čeká podobný osud jižní část přemostění ulic Nad Vinnným potokem, Bartoškova a potoka Botič. Už od pondělí je v ulici Bartoškova kyvadlový provoz kvůli přeložkám sítí. Více později v samostatném článku…

Omezení dopravy pod dalšími mosty (Průběžná, Otakarova – Vršovická a malá Otakarova) ještě není definitivně schváleno.

Hostivař - Vršovice 18.-19.3.2019

 

ODKAZ
Záznam diskuse "Vyšehradský železniční most v souvislostech"

8 komentářů

  1. Avizovaná uzavírka podjezdu Průběžná – Švehlova se zřejmě z dubna posouvá na pozdější dobu. Kéž by byla později a kratší. Ideálně na začátek prázdnin nebo po dokončení omezení V korytech.

  2. Na můj dotaz na termín uzavírky podjezdu Průběžná – Švehlova jsem z MHMP dostal odpověď
    Váš dotaz ohledně této uzavírky jsem konzultovala přímo s panem Ing. Kolerusem z odboru dopravních agend.
    Termín této uzavírky by měl být s největší pravděpodobností stanoven na druhou polovinu letních prázdnin.

  3. Jsem zvědav jestli se dodrží finálový termín. Sice mi nevadí když se to prodlouží o pár týdnů ci do 3 měsíců ale u hermanicek taky už Nestihaji… skoda jinak se tesim az se budou stavet nova nadrazi hlavně na modernizaci vrsovickeho

    • Předpokládám, že posun termínu uzavírky je spíš než zpožděním výstavby, její optimalizací. Včera postavili na východním předmostí vysoká lešení, zřejmě pro zastřešení betonovaných pilířů proti dešti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*