V Praze byly sneseny části železničních mostů přes dvě ulice

Železniční most Praha-Vršovice (Autor: Kasme, koridory.cz)

Stavba nové trati mezi pražskou Hostivaří a Vršovicemi má za sebou další důležitou etapu: byly sneseny jižní části železničních přemostění ulic V Korytech a U Slavie – U Vršovického hřbitova.
Severní části původních přemostějí zatím zůstávají. V Korytech pro staveništní dopravu a u Edenu i pro provoz vlaků Hostivař – Vršovice.

Při částečných omezeních silničního provozu byly prováděny přípravné práce a odhalování železné konstrukce.

Rozdělní na únosné díly a propálení otvorů do mostovky pro řetězy i samotné snesení těžkou technikou proběhly při úplných uzavírkách dotčených komunikací.
Během neděle 17. března mohutný jeřáb postupně snesl mostovku nad ulicí V Korytech, Od středy 20. března je provoz v ulici V Korytech řízen kyvadlově světelnou signalizací kvůli bourání opěr.

Přemostění ulice U Slavie – U Vršovického hřbitova (Eden) je dopravně exponovanější, takže práce probíhají na etapy v nočních uzavírkách (21 – 05 hodin)

Již z neděle na pondělí byly v mostovce propáleny otvory pro řetězy a byla částečně naporcována. V pondělí večer v 21. hodin byla komunikace uzavřena a za chvíli se již mostovka začala zvedat z úložných prahů. Před půl třetí byl snesen i poslední díl. V další noční uzavírky jsou kvůli ubourávání úložných prahů.

Během dalších měsíců jsou plánovány další uzavírky kvůli montáži podpůrné konstrukce, uložení nových nosníků, betonáži a demontáži podpůrných konstrukcí…

Od dubna čeká podobný osud jižní část přemostění ulic Nad Vinnným potokem, Bartoškova a potoka Botič. Už od pondělí je v ulici Bartoškova kyvadlový provoz kvůli přeložkám sítí. Více později v samostatném článku…

Omezení dopravy pod dalšími mosty (Průběžná, Otakarova – Vršovická a malá Otakarova) ještě není definitivně schváleno.

Hostivař - Vršovice 18.-19.3.2019

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Vlada
Vlada
20.3.2019 20:43

Jsem zvědav jestli se dodrží finálový termín. Sice mi nevadí když se to prodlouží o pár týdnů ci do 3 měsíců ale u hermanicek taky už Nestihaji… skoda jinak se tesim az se budou stavet nova nadrazi hlavně na modernizaci vrsovickeho

Karel Kubista
Karel Kubista
Reakce na  Vlada
21.3.2019 12:17

Předpokládám, že posun termínu uzavírky je spíš než zpožděním výstavby, její optimalizací. Včera postavili na východním předmostí vysoká lešení, zřejmě pro zastřešení betonovaných pilířů proti dešti.

Karel Kubista
Karel Kubista
Reakce na  Karel Kubista
22.3.2019 11:01

Dnes 22.3.2019 montáž jeřábu stavby ve východní části budoucí stanice Zahradní Město.

Karel Kubista
Karel Kubista
Reakce na  kasme
31.3.2019 13:39

30.a 31.3. probíhala betonáž. Předpokládám těch dvou prvních pilířů, co jsem zahlédl armaturu až do úrovně pod nástupištěm.

Karel Kubista
Karel Kubista
Reakce na  kasme
5.4.2019 13:09

Jojo, včera jsem západní jeřáb viděl. A co víc, už lze pozorovat základy nástupišť od Vršovic (Edenu) je začali pokládat.

Karel Kubista
Karel Kubista
20.3.2019 15:55

Na můj dotaz na termín uzavírky podjezdu Průběžná – Švehlova jsem z MHMP dostal odpověď
Váš dotaz ohledně této uzavírky jsem konzultovala přímo s panem Ing. Kolerusem z odboru dopravních agend.
Termín této uzavírky by měl být s největší pravděpodobností stanoven na druhou polovinu letních prázdnin.

Karel Kubista
Karel Kubista
20.3.2019 14:57

Avizovaná uzavírka podjezdu Průběžná – Švehlova se zřejmě z dubna posouvá na pozdější dobu. Kéž by byla později a kratší. Ideálně na začátek prázdnin nebo po dokončení omezení V korytech.