České dráhy připravují novou kategorii vlaků Rmínus

Praha – Po úspěšném zavedení nové kategorie Rx, tzn. „rychlíků vyšší kvality“, připravují České dráhy další obchodní značku pro některé ze svých vlaků, aby došlo k jejich odlišení a cestující měli jasný přehled o tom, jaký standard mohou očekávat. I přes veškeré úsilí národního dopravce investovat do vozového parku nemalé částky se stále nedaří vyřadit z běžného provozu zastaralé a nepohodlné vozy, proto dojde ke vzniku přepravní kategorie Rmínus, tedy rychlíků nižší kvality.

Mezi první linky, kde se z běžných rychlíků stanou nové Rmínus od prosince 2015, se zařadí trasy Praha – Děčín a Praha – Svitavy – Brno – Šumperk. Dopravce bude na těchto linkách garantovat minimální stáří vozidel, které neklesne pod 25 let, podíl modernizovaných vozů rozhodně nebude vyšší než 10%. Na cestující tak čeká stará dobrá koženka nebo toalety, kde v létě dokonce poteče voda, naopak zařízení blokující dveře na jízdy přítomno nebude. Mezi nasazovaná vozidla budou patřit zejména nejstarší vozy ČD řady A, B a BDs nasazované již v dnešní době, v době páteční a nedělní špičky můžeme zahlédnout i muzejní vozy Bt-k za předpokladu, že cestující donesou dostatek paliva do instalovaných kamen.

V dalších letech můžeme očekávat zavádění dalších Rmínus linek díky postupnému stárnutí vozového parku dopravce.

Rminus

3 komentáře

  1. Rád vás čtu, ale opakovaný vtip už je trapný…… Očekávám aktuality třeba ze stavby okolo Veselí, Soběslavi, ale i Prahy aj.

    • Děkujeme za přízeň. Vydržte do zítřka, jeden den se to snad dá přežít 🙂
      Zítra už budeme opět seriózní a aktuality z Prahy budou hned dvě, již brzy.

    • Jako autor se přidám a slibuji, že se zítra s foťákem dostavím do Sudoměřic, takže i ode mě je možné očekávat aktuální snímky 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*