„Desatero výhod pro šťastlivce, bydlící na nádraží“

Po světovém úspěchu Desatera, které za těžkých podmínek získal pro veškerý lid Mojžíš, Vám přinášíme novodobé specializované verze, vhodné pro pesimisty, kteří nedokáží docenit výhody, které jim život přináší. První novodobé Desatero pod názvem „Deset rad jak přežít život s tchyní a nezabít ji“, které i slabším povahám vehnalo slzy do očí a zahltilo naši mailovou schránku statisíci děkovných elaborátů, nás utvrdilo v důležitosti pokračování odkazu předků, a proto přinášíme

„Desatero výhod pro šťastlivce, bydlící na nádraží“

  1.  Budete živoucí školní pomůckou pro přísloví „Ranní ptáče dál doskáče“, protože ani ptáci se nebudí tak časně jako vy za jásavého řevu staničního rozhlasu.
  2. Nikdy neonemocníte Alzheimerovým syndromem, protože vaše paměť bude denně trénována dlouhými komplikovanými monology linoucími se z reproduktorů prakticky nepřetržitě bez jakéhokoliv užitku pro cestující, zato vy i na smrtelné posteli přesně odříkáte řazení vlaků, jejich tonáž, sestavy souprav a časy odjezdů, příjezdů a obvyklých několikahodinových zpoždění (ovšem vždy bez zavinění dráhy), a to jako když Andula mrská.
  3. I ve starším věku najdete vždy vše v bytě, k čemuž vám dopomáhej bůh a nádražní osvětlení o síle supernovy. Kromě toho budete připraveni na pobyt v přímořských slunečných destinacích a vaše černé brýle se stanou vaší nedílnou elegantní součástí.
  4. Nespornou výhodou tohoto osvětlení je i bezproblémový výslech nevěrné manželky prakticky kdykoliv a samozřejmě nezanedbatelná úspora spotřeby elektrické energie a žárovek všeho druhu.
  5. Budete úspěšným studentem psychiatrie, protože vaše zkušenosti s reakcemi naprosto zmatených cestujících snažících se najít kohokoliv, kdo by je nasměroval ten týden již po dvaadvacáté k náhradní dopravě za zrušené spoje aniž by ztratili zavazadla a lidskou důstojnost, vydá na několik diplomových prací.
  6. Zároveň, v případě zvolení spisovatelské dráhy, získáte z jejich hlasitých projevů na adresu dopravce nepřeberné množství výrazů, které byste jinak těžko hledali ve slovnících a jejichž jadrnost vám zajistí když ne Nobelovu, pak přinejmenším Pulitzerovu cenu.
  7. Žádný z exekutorů pasoucích po vašem majetku nezabloudí a bude mít nižší náklady za přepravu vašeho majetku do dražebních skladů, za což vám bude nesmírně vděčen a určitě to patřičně zohlední v konečném vyúčtování.
  8. Podobně lehce vystěhujete manželku usvědčenou z nevěry za pomocí instrumentů uvedených v bodě 4.
  9. Pokud v noci či před svítáním stále nemůžete usnout za veselého štěbetání sterilního pseudohlasu rozhlasu, můžete se, na rozdíl od lidí bez fantazie, kteří počítají ovečky, bavit počítáním počtu vagónů těžkotonážních nákladních souprav projíždějících těsně pod vašimi okny. Ujišťujeme vás, že u čísla 15989 buď zešílíte nebo usnete navždy.
  10. Pokud se rozhodnete spáchat sebevraždu, lze toto vykonat velmi rychle a tudíž bezpečně bez možnosti zásahu záchranných jednotek vyběhnutím před dům s jistotou, že vaše tělo bude úhledně masakrováno zpožděným rychlíkem jehož číslo a řazení si díky dlouholetému opakování spolehlivě pamatujete (viz bod 2) a za inspirativního rytmu Dvořákovy Humoresky se stanete nedílnou součástí (či spíše nesebratelnými malými součástmi) vámi tak milovaného místa.
ODKAZ
Stavební práce na Jižní spojce začnou s prázdninami. Správa železnic získala další peníze z CEF

 

Děkuji své nejlepší kamarádce BM, jež se vzdává honoráře ve prospěch sbírky na nákup kvalitních ušních ucpávek a antidepresiv.

Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře