Historické výpravní budovy v Majdaleně a Záhoří prošly opravou. Další se opravují

Opravená výpravní budova žst. Majdalena na trati č. 226 České Velenice - Veselí nad Lužnicí (zdroj: Twitter)

Ve čtvrtek 11. června 2020 Správa železnic slavnostně otevřela opravený historický objekt z roku 1890 ve stanici Majdalena na Třeboňsku (ex Chlum u Třeboně). Práce v hodnotě 6,2 milionu korun probíhaly od loňského října, jejich zhotovitelem byla společnost EDIKT.

Ve stanici, která se nachází na trati č. 226 České Velenice – Veselí nad Lužnicí, došlo k opravě fasády výpravní budovy. Součástí prací byla dále výměna oken, dveří a střechy včetně komínových těles, jejich výsledkem je také příjemnější prostředí v čekárně a na veřejných toaletách. Celá železniční stanice byla navíc vybavena novým mobiliářem.

Úpravami prošla i plocha před budovou, kde mohou cestující využít parkovací místa a přestup na autobusovou dopravu. Jelikož je Majdalena hojně navštěvovanou turistickou destinací především v letních měsících, jsou zde k dispozici nová stání pro kola.

„Doufáme, že tyto kroky poskytnou všem návštěvníkům této stanice větší komfort při cestování a našim zaměstnancům lepší pracovní prostředí,“ sdělil za Správu železnic ředitel Oblastního ředitelství Plzeň Radek Makovec.

Žst. Majdalena 11. srpna 2018. Ve stanici Os 8711 v čele s 754 027-1 (foto: Mario Morgner)
Vizualizace opravené výpravní budovy v Českých Budějovicích

Správa železnic začala též minulý týden rekonstruovat rozsáhlou výpravní budovu ve stanici České Budějovice. Ještě letos plánuje zahájit přestavbu objektů dalších jihočeských osobních nádraží v Písku a ve Veselí nad Lužnicí. Z menších stavebních akcí byly před nedávnem dokončeny opravy výpravních budov v Záhoří a Doňově, těsně před dokončením jsou práce ve Zlivi. Dělníci navíc v současné době opravují nádražní objekty v Ševětíně, Kardašově Řečici a Sepekově.

 


Odkazy:

Železniční stanice Záhoří v roce 2015


 

ODKAZ
Otevřený dopis a Adam Gebrian k vizi bourání nové odbavovací haly Hlavního nádraží v Praze
Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Miloš Kopal
Miloš Kopal
12.6.2020 06:07

Článek se mi špatně zobrazuje na mobilu i tabletu. Ty malé fotky v textu se mi přelévají přes text. Stejně to dělá u všech vašich článků kde jsou takhle vložené malé fotky do textu. Nešlo by s tím něco udělat? Děkuji

Václav
Václav
Reakce na  Miloš Kopal
16.6.2020 23:56

Mně se to na tabletu zobrazuje správně. Zkuste použít jiný internetový prohlížeč. Já mám Google Chrome.