Horusice – Veselí nad Lužnicí – Soběslav: žst. Veselí bude brzy dokončena

Veselí nad Lužnicí – O úseku Horusice – Veselí se zatím moc nepsalo, nyní máte možnost se podívat do míst z vlaku špatně viditelných – prostoru přeložky, ukážeme si i samotnou stanici Veselí. Dále můžete zhlédnout fotografie z úseku Veselí – Soběslav, který je v celé délce modernizován bez větších přeložek.

Horusice – Veselí n.L. zastávka

Za stanicí Horusice začíná být patrná budoucí poloha druhé koleje, je vyhlouben prostor pro budoucí štěrkové kolejové lože. Dráty u staré koleje jsou převěšeny na nové sloupy. Budova zastávky je již v likvidaci, polovina jí chybí a zbytek bude odstraněn co nevidět. Bohužel musela ustoupit z důvodu výškové polohy nové trati – nově bude nástupní hrana asi o metr výše, než je dnes.

Veselí n.L. zastávka – Veselí n.L.

Za zastávkou ve směru na Prahu se nová trasa stáčí napravo přes Lužnici a po několika dalších nových mostech a náspu, aby následně překonala řeku Nežárku a stočila se levotočivě zpět k současné trase na jižním zhlaví nádraží. tento úsek je opravdu zajímavý velkým množstvím již zmíněných mostů či propustků a  to jak železničních, tak silničních.

Veselí n.L.

Ve Veselí k již hotovému třetímu nástupišti ještě tento měsíc přibude dokončovaná jednička s dvojkou, již je zaštěrkováno a probíhá pokládka kolejí.

Veselí n.L. – Soběslav

Na sever od nádraží se dostáváme na později zahájenou stavbu do Soběslavi. Do této chvíle je po Řípec-Dráchov odhrnutá ornice a začíná se rýsovat prostor pro novou kolej či silnici do Greny (nebezpečný přejezd na zhlaví zanikne). Na většině trasy je již vypatkováno, někde stojí sloupy TV i s výstrojí.

Soběslav

V nádraží je opět zrušeno provizorní nástupiště u nejvzdálenější (čtvrté) koleje od nádražní budovy, třetí je vytrhaná a v jejím místě se patkuje. Dále hned vedle nádraží byla již dříve stržena budova a vzniklo zde provizorní zázemí pro stavbu. Kusá kolej od Veselí je již také minulostí.

Fotogalerie  úseku Horusice – Veselí nad Lužnicí:

Horusice - Veselí n.L. 13.6.2014

 

Fotogalerie úseku Veselí nad Lužnicí – Soběslav:

Veselí n.L. - Soběslav 13.6.2014

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Petr
Petr
25.6.2014 06:52

Mám dotaz, bude se také opravovat nádražní budova ve Veselí nebo ne? Zatím mi teda noc nepříjde, že by to chtěli …