Horusice – Veselí nad Lužnicí – Soběslav: žst. Veselí bude brzy dokončena

Veselí nad Lužnicí – O úseku Horusice – Veselí se zatím moc nepsalo, nyní máte možnost se podívat do míst z vlaku špatně viditelných – prostoru přeložky, ukážeme si i samotnou stanici Veselí. Dále můžete zhlédnout fotografie z úseku Veselí – Soběslav, který je v celé délce modernizován bez větších přeložek.

Horusice – Veselí n.L. zastávka

Za stanicí Horusice začíná být patrná budoucí poloha druhé koleje, je vyhlouben prostor pro budoucí štěrkové kolejové lože. Dráty u staré koleje jsou převěšeny na nové sloupy. Budova zastávky je již v likvidaci, polovina jí chybí a zbytek bude odstraněn co nevidět. Bohužel musela ustoupit z důvodu výškové polohy nové trati – nově bude nástupní hrana asi o metr výše, než je dnes.

Veselí n.L. zastávka – Veselí n.L.

Za zastávkou ve směru na Prahu se nová trasa stáčí napravo přes Lužnici a po několika dalších nových mostech a náspu, aby následně překonala řeku Nežárku a stočila se levotočivě zpět k současné trase na jižním zhlaví nádraží. tento úsek je opravdu zajímavý velkým množstvím již zmíněných mostů či propustků a  to jak železničních, tak silničních.

Veselí n.L.

Ve Veselí k již hotovému třetímu nástupišti ještě tento měsíc přibude dokončovaná jednička s dvojkou, již je zaštěrkováno a probíhá pokládka kolejí.

Veselí n.L. – Soběslav

Na sever od nádraží se dostáváme na později zahájenou stavbu do Soběslavi. Do této chvíle je po Řípec-Dráchov odhrnutá ornice a začíná se rýsovat prostor pro novou kolej či silnici do Greny (nebezpečný přejezd na zhlaví zanikne). Na většině trasy je již vypatkováno, někde stojí sloupy TV i s výstrojí.

Soběslav

V nádraží je opět zrušeno provizorní nástupiště u nejvzdálenější (čtvrté) koleje od nádražní budovy, třetí je vytrhaná a v jejím místě se patkuje. Dále hned vedle nádraží byla již dříve stržena budova a vzniklo zde provizorní zázemí pro stavbu. Kusá kolej od Veselí je již také minulostí.

ODKAZ
Slavnostní zahájení opravy budovy českobudějovického nádraží. Stát letos investuje do oprav nádraží 2,1 mld. korun

Fotogalerie  úseku Horusice – Veselí nad Lužnicí:

Horusice - Veselí n.L. 13.6.2014

 

Fotogalerie úseku Veselí nad Lužnicí – Soběslav:

Veselí n.L. - Soběslav 13.6.2014

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Petr
Petr
25.6.2014 06:52

Mám dotaz, bude se také opravovat nádražní budova ve Veselí nebo ne? Zatím mi teda noc nepříjde, že by to chtěli …