Olbramovice na konci další etapy

Po Voticích, kde elektromechanické staniční zabezpečovací zařízení skončilo v březnu loňského roku, došlo i na Olbramovice.

Je smutný pohled na řídící přístroj v dopravní kanceláři. Odstrojený tady působí poněkud nepatřičně.  Stavědlové přístroje také již svou funci přestaly plnit. Zatím na obou stavědlech jsou signalisté, kteří ručně přestavují a zamykají výhybky. Výsledné klíče zavěšují na tabule pro zavěšování klíčů. V nejbližších dnech i je nahradí provizorní zabezpečovací zařízení, jehož aktivace probíhá od minulého týdne. Výpravčí zatím ovládá pouze přivolávací návěsti.  30.června i signalisté opustí své stanoviště a nastoupí demoliční čety…

 

Dopravní kancelář je poněkud „přestolovaná“. Kromě stolu výpravčího, na kterém přibyly dva monitory JOP, je vedle něj stůl s trezorem zadávacích počítačů zabezpečovacího zařízení s dalšími dvěma monitory záložního pracoviště JOP. Uprostřed místnosti našel místo veliký stůl, původně JOPkový, který je využit pouze pro umístění desky nouzových obsluh. Měl nahradit původní stůl výpravčího, ovšem vzhledem k tomu, že přepojování, poněkud nelogicky, probíhá za plného provozu (nelogicky proto, protože před několika dny skončila jednadvacetidenní nepřetržitá výluka), nebylo možné stoly prohodit a výpravčího odstavit od jeho pracoviště.

Výpravčí opravdu službu nemají jednoduchou, navíc jsem se dozvěděl, že i když již dříve byla snesena 4.staniční kolej, tedy pro cestující první,rozhlasové zařízení neumí na nynější první kolej hlásit vlaky. Stále tvrdošíjně tvrdí
„…přijede na druhou kolej“. Ale i to se rychle napraví po prvním maléru. To je věc, kterou výpravčí neovlivní, ať se snaží sebevíc.

Kolejiště doznalo velké změny již dříve, navíc v době mé návštěvy hustě pršelo, takže si jen řekneme, že jáma budoucího podchodu již podchod svým vzhledem začíná připomínat, a také to, že Olbramovice mají v kolejišti jednu zabezpečováckou raritu: pětisvětlové návěstidlo pro posun. Je to proto, že po dostavbě bude to samé návěstidlo použito jako cestové.

ODKAZ
Od 2. listopadu ze Soběslavi do Plané jezdí vlaky po obou kolejích

Nakouknul jsem i do dnes již bývalé reléové místnosti a udělal pár foteček.

 

 

Fotografie útrob stavědel a původního zařízení dopravní kanceláře jsem zařadil do galerie zabezpečovacích zařízení. Ty dnešní si můžete prohlédnout na této stránce, kliknutím na fotku.

Původní elektromechanika v Olbramovicích

 

____________________________________________________________________________

Upozorni mě
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
simba
Autor
26.6.2011 22:09

Aktuálních pár smutných snímků na Facebooku.

simba
Autor
26.6.2011 22:03

Kde máš fotky smutných konců elektromechaniky ? Rozebrané leží před odvozem do sběrny druhotných surovin u obou bývalých stavědel.
Jinak ano, demolice nastanou ihned po 30.červnu.
Krom toho jsou obsypávány portály Olbramovického tunelu a opěry nového mostu nad silnicí I/18.
Od neděle 26.6. je pro veškerou dopravu uzavřena silnice III.tř. do Božkovic v úseku pod železničním nadjezdem, neb zde započnou stavební práce na tomto nadjezdu.

Koudy
26.6.2011 20:31

Zajímavá ranžírka. Jen myslím, že to bylo naopak – původní odjezd byl teď předělán do provizorky na ranžírku z toho šturcu. V definitivce bude dle mého názoru cesťák do Votic nový.

Jinak opět díky za článek!