Olbramovice – Sedlčany: při říjnové výluce proběhne oprava přejezdu u Voračic

(aktualizace dne 27.9.2019 – doplnění o info uzavírky silnice I/18, objízdné trasy a výlukový jízdní řád)

Letos se s výlukami na sedlčanské lokálce doslova roztrhl pytel. Po plánované měsíční výluce, při níž se rekonstruovalo 1800 m kolejí (informovali jsme zde), neplánovaných výlukách provozních (souběžné s koridorovou) a červencových nočních výlukách, při nichž proběhlo opravné broušení kolejnic, je tu v pořadí již třetí, která výrazněji zasáhne do vlakového provozu, tentokrát kvůli opravě přejezdu silnice I/18 u voračické zastávky (P 6073 v km 6,115). Ta se bude konat v průběhu od soboty 5. (8:00 hod.) do úterý 8.října 2019 (17:00 hod.) a bude opět nepřetržitá. V souvislosti s drážní výlukou lze s velkou pravděpodobností očekávat i uzavírku silniční. Pokud k ní opravdu dojde, doufejme, že při ní naši silničáři vyspraví i povrch vozovky, zejména pak v jízdním pruhu ve směru od Sedlčan v předmětném voračickém kopci, ve kterém se na několika místech nachází bezpočet „meteoritických kráterů“, poměrně nebezpečných nejen podvozkům „plechových miláčků“, ale zejména bezpečnosti silničního provozu, kdy si při vynucených manévrech s volantem připadáte jak při slalomu mezi kužely, chcete-li se vyhnout poškození svého vozu a tudíž následné návštěvě servisu a důkladného provětrání Vaší peněženky. Pokud to cestářům (kteří začátkem září řádili již po x-té se správkou krajnic nedaleko Křešic) opět nedojde, zřejmě bude třeba dalšího odvážlivce se sprejem v ruce, který na cestu nakreslí obrazce kosočtverečného tvaru, přičemž se rozhodně nebude jednat o znak kapely Tři sestry, neboť jak praví zkušenosti odjinud, náprava pak přichází obvykle velmi rychle (ovšem na takovou silnici II/121 by dotyčnému nestačila ani cisterna barvy).

Voračice - přejezd 2019

Uzavírka silnice I/18 a objízdné trasy

Z důvodu prací na voračickém přejezdu bude uzavřena v tomto úseku ve výše uvedených dnech silnice I/18. Objízdná trasa pro osobní automobily (vozidla do 6 t) a autobusy povede přes Voračice, Vrchotovy Janovice, Mrvici, Šebáňovice, Sedlečko, Klimětice a Štětkovice, pro nákladní automobily (vozidla nad 6 t) přes Votice, Heřmaničky a Sedlec-Prčice (viz mapka dopravně-inženýrských opatření ke stažení zde).

Výlukový jízdní řád

trati č. 223 pro dny 5. až 8.10.2019 si lze stáhnout zde.


Samovratné přestavníky ve Štětkovicích

Jak jsme již psali zde, byly v dopravně D3 Štětkovice na výhybky č.1 a 2 namontovány samovratné přestavníky, jejichž hlavním úkolem bude zjednodušení a zrychlení manipulace při křižování vlaků. Těchto křižování je, za současné renesance vlakové dopravy a výrazného nárůstu počtu spojů na zdejší lokálce (které v takové míře v celé své historii nikdy nezažila), v této dopravně letos devět. Bohužel za současného stavu proběhlé montáže stále platí čas budoucí, neboť se zprovozněním „samovratů“ se počítá až od platnosti nového GVD, tj. od půli prosince 2019. Za současného přechodného stavu je jejich přítomnost ve výhybkách spíše k zlosti a obsluhu výhybek naopak ztěžují. Úkol namontovat je do konce prázdnin byl ovšem splněn beze zbytku.

Rekonstrukce přejezdu u Křešic (instalace nového PZZ se závorami)

V souvislosti s touto investiční akcí nejsou ke dni vydání článku známy žádné termíny výluk a v okolí přejezdu nejsou žádné známky po nějaké pracovní činnosti (např. výkop pro kabely ad.).

Uzávěra silnice I/18 a objízdné trasy
Objízdná trasa pro osobní automobily (vozidla do 6 t) a autobusy povede přes Voračice, Vrchotovy Janovice, Mrvici, Šebáňovice, Sedlečko, Klimětice a Štětkovice, pro nákladní automobily (vozidla nad 6 t) přes Votice, Heřmaničky a Sedlec-Prčice (viz mapka dopravně-inženýrských opatření – DIO).

Výlukový jízdní řád
trati č. 223 pro dny 5. až 8.10.2019 si lze stáhnout


 

ODKAZ
Rozšíření odstavných kapacit železničního uzlu Praha – lokalita Malletova
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře