Ruské železnice představily olympijský vlakový jízdní řád

sochi-2014-logo

Pro účastníky a návštěvníky XXII. zimních olympijských her v Soči na černomořském pobřeží představily Ruské železnice svůj kompletní vlakový jízdní řád.

V rámci příprav na  zimní olympijské a paralympijské hry 2014 byly upraveny nebo zřízeny tyto hlavní dopravní cesty:

  • Sochi – Olympic Park;
  • Sochi – Krasnaya Poljana;
  • Adler – Sochi Airport;
  • Olympic Park – Krasnaya Polyana;
  • Adler – Krasnaya Polyana.

Vzdálenosti z jednotlivých destinací jsou následující:

  • Sochi – Olympic Park 30,7 km;
  • Olympic Park – Krasnaya Polyana 46,1 km;
  • Sochi – Krasnaya Polyana 71,2 km;
  • Sochi – Sochi Airport 26 km;
  • Adler – Sochi Airport 3 km.

Kromě toho se na přepravě cestujících během XXII. zimních olympijských her v Soči a Adleru bude v období od 25. ledna do 25. února 2014 podílet i JSC FPC (dceřiná společnost ruských železnic ) a zvýší počet vlaků o dalších 11  na 56  ve směrech od Moskvy, Petrohradu, Ufy, Samary a Čeljabinsku.
20.ledna je plánováno přidání dalších 346 spojů z jiných měst do Adleru. Na místní trati  bude provozována kyvadlová doprava, a to ve dnech od 6. do 22.února spojem č. 604/603 na trase Krasnodar – Adler.

Přepravní špička je očekávána v termínech 6. a 12. února pro příjezd z regionů do Adleru a 16. a 24. pro návrat zpět.
V rámci příprav pro přepravu hostů a účastníků XXII. zimních olympijských her a XI. paralympijských her v Soči bylo dodatečně proškoleno na 2600 průvodčích. Téměř 300 z nich má obsluhovat patrové vlaky na trase Moskva – Adler.

Připomeňme, že již od 1.11.2013 je provozován patrovým vlakem spoj číslo 104/103 na trase Moskva – Adler. V současné době jezdí vlakem téměř 100 tisíc cestujících, což je o 44 % více než ve stejném období roku 2012 až 2013 , kdy na této trase zajišťovaly spoje jen klasické soupravy.

ODKAZ
Ohlédnutí za Parním festivalem 2023

Pro pohodlí cestujících a zajištění pohodlné  železniční dopravy v oblasti zimních olympijských her, je v železničních stanicích Soči a Adler dostupné bezplatné wi-fi připojení k internetu.
V současné době je rychlost připojení 1 Mbit / s , ale očekává se , že do začátku her bude rychlost zvýšena až 2 Mbit / s . Tato  provozní rychlost je dostatečná k procházení internetu, sociálních sítí apod. Přístupové body jsou soustředěny v čekárnách a na dalších veřejných místech .
Na stanicích Khosta, Krasnaya Polyana a Olympic Park  bude bezplatné wi-fi připojení spuštěno v nejbližší době. Rychlost bude stejná jako v Soči a Adleru.

Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Radek Škvor
Radek Škvor
28.1.2014 16:38

Článek by to byl zajímavý. Ale blbě se čte. A víte proč pane redaktore? Protože interpunkční znaménka úplně rozhodí zrakový vjem. Máte je totiž mezi slovy a ne za slovy. Strašná úprava.
Příkladně: vaše
Moskvy , Petrohradu , Ufy , Samary
když napíšete
Moskvy, Petrohradu, Ufy, Samary
se čte jinak. Uznáváte?
Potom i tečka za větou Moskva – Adler . vám přeteče na další řádek… A další.
Jinak by to byl zajímavý článek.
R.Š.