Stavba v Praze-Zahradním Městě se blíží do finále

Praha-Zahradní Město (Autor: koridory.cz)

Přestože vlaky přes stanici Praha-Zahradní Město jezdí od 13.prosince 2020, stanicí dosud jen projíždějí. Zahájení provozu pro cestující je naplánované na podzim letošního roku.

Současný stav

(24.8.2021) Probíhají dokončovací práce na nástupištích, schodištích, výtazích a eskalátorech z podjezdu v ulici Průběžná. Jsou budována přístupová schodiště k bočnímu nástupišti od Průběžné, silniční provoz v ulici vede ve směru od Švehlovy po nové komunikaci, opačným směrem prozatím jezdí po tramvajových kolejích uprostřed ulice.

Praha-Zahradní Město

Kolejově je stanice dokončena, všechny čtyři koleje jsou sjízdné. V současné době je výluka 1.traťové koleje do Prahy-Malešic. Prozatím je stanice zabezpečena provizorním zabezpečovacím zařízením, výpravčí jej obsluhuje místně z JOP na věži Řídícího stavědla. Definitivní zabezpečovací zařízení by mělo být aktivováno 21. září a výpravčí se dočasně přestěhuje do nové dopravní kanceláře v technologické budově.

Ve zkušebním provozu je nová trakční měnírna, zatím napájí jen ONJ. Trakční vedení hlavní tratě je doposud napájeno trakční měnírnou Třešňovka na bývalé Odbočce Záběhlice.

Fotogalerie

Praha-Zahradní Město 24.8.2021

 

ODKAZ
Duch místa železničního - Čtyřkoly
Upozorni mě
Upozornit na
guest
12 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
VFP
VFP
13.9.2021 15:12

Snad tady budou informacni tabule spravne popsane. Ve Vrsovicich se podaril krasny kousek. Na miste puvodni odjezdove tabule dali SZ prijezdy.. Nikdo si te zmeny nevsiml a vsichni mysli, ze je to odjezd..
No a pak ten popisek.. v CZ je kolej, ale EN je platform.. no a v hlaseni je nastupiste.. Tak se v tom cestujici nejak pofackuj a vyznej..
Ono si to sedne.. casem..
ale jsem svedkem prebihani lidi podchodem.. kazdy den prakticky..
Nevedi odkud jede vlak..

Pred otevrenim nast. 1 behali lidi jak sileni z 2ky na 3ku.. prootoze z amplionu se ozyvalo tu „Os do Benesova z 3ti koleje“ a za 1 minutu: „Os do Strancic pojede ze 4. koleje“..
No tak si pak vyber, kdyz jedes treba jenom do Rican..
Tohle nastesti ustalo s otevrenin nast. 1.
Ale stejne zmateni lide behaji po Vrsovicich.. protoze nevi odkud ze to vlastne jede..

Nekdy mam chut nabehnout do dopravny a trochu to tam probrat.. at jezdi vlaky jdnim smerem z jedne koleje.. Ale vypravci je udajne maly pan ve stanici.. Jsem se dozvedel..

tak to je sok pro me.. 😀 Kam jsme se to dopracovali, kdyz vypravci je maly pan.. mno..

Michal
Michal
2.9.2021 11:23

Nevíte, proč bude od 7. 9. do 7. 10. jednokolejný provoz?

Martin s
Martin s
31.8.2021 12:15

Nevíte někdo,proč je ve Vršovicích perón u výpravní budovy krstší,než ostatní nástupní hrany ostrovních nástupišť?Tedy vyjma toho posledního pro Pacifik.
Přijde mi,že to bude do budoucna komplikace u delších a posílených rychlíků,nebo delších přímestských souprav,které jednou nahradí elefanty.Bude se muset dávat pozor na délku soupravy a ty delší posílat někde do křiva k ostrovům.
To nešlo udělat stejně dlouhé peróny u všech kolejí „čtyřkolejky“?

chybi bezbarierove 1 nastupiste
chybi bezbarierove 1 nastupiste
Reakce na  Martin s
2.9.2021 12:26

Jako Vrsovice dobre zmrvili! Sli jsme s kocarkem do podchodu a zjistili ze se vykaslali na kopec na 1 nastupiste a jsou tam jen schody!! Takze 2 – 4 nastupiste jsou bezbarierova ale 1 ne! Jedina sance je obejit uplne cele nadrazi a jit po chodniku coz je silene a pri prestupu z vlaku z Rican na Vlak do Vraneho to bude katastrofa..

Bohouš
Bohouš
Reakce na  chybi bezbarierove 1 nastupiste
5.9.2021 09:06

Na první nástupiště se bez schodů bude chodit z ulice

snad nas neceka zase sok
snad nas neceka zase sok
28.8.2021 19:52

Jen doufám že se u toho přemýšlelo mozkem a z tramvaje a autobusu se půjde rovnou nahoru na vlak a nebudou tam žádné přechody pro chodce přes silnici které by brzdily auta a chodce ale vše jen mimoúrovňové..!

Rob
Rob
Reakce na  snad nas neceka zase sok
3.9.2021 19:09

Doufejme. Zastavování a rozjíždění aut by neprospělo odbavovacím prostorám pod dlouhým mostem.
Ovšem ve městě s max. 50 km/h není vše jen mimoúrovňové nezbytné. Je-li to vůbec technicky možné (vlastnictví pozemků apod). Odbavovací prostory pak snad budou klimatizované (hlavně pro zaměstnance).

Bohouš
Bohouš
27.8.2021 20:31

Kdo chce hodně fotografií, tak zde https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/

Vlada
Vlada
Reakce na  Bohouš
28.8.2021 00:01

Díky, super fotky.

JáJa
JáJa
26.8.2021 17:47

Proč jsou ty fotky tak tmavý

Vašků
Vašků
Reakce na  JáJa
29.8.2021 20:09

Fotky jsou přesvětlené oblohou, chce to sklonit mobil níže a nefotit mraky.