Systém ETCS od Alstomu pro ČD Cargo dodá ČD-Telematika

ČD-Telematika vybaví flotilu lokomotiv nákladního železničního dopravce ČD Cargo mobilní částí evropského vlakového zabezpečovače ETCS (European Train Control System) Level 2 od společnosti ALSTOM. Jedná se o první velkou sérii modernizace existujících vozidel tímto zařízením v České republice. ČD – Telematika pro tuto zakázku uzavřela konsorcium se společností AŽD, partnerem pro národní zabezpečovací technologie a měření rychlosti.

Dokončení zakázky v celkové hodnotě v řádu desítek milionů euro je plánováno do konce roku 2022. ČD – Telematika vybaví dohromady 78 lokomotiv ČD Cargo, konkrétně 31 lokomotiv řady 163 a 47 lokomotiv řady 363.

„Díky komunikaci mezi stacionární a mobilní částí ETCS dojde k dalšímu zvýšení bezpečnosti železniční dopravy a tím i cestujících na železnici, a to jak na tratích v České republice, tak i na tratích provozovaných členskými státy EU,“ uvádí David Wolski, předseda představenstva ČD – Telematiky. „ČD – Telematika je hrdá, že v takto strategické oblasti získala prvenství u ČD Cargo, a že projekt realizuje se světovou špičkou v oblasti ETCS, francouzskou společností ALSTOM,“ dodává Wolski. S ohledem na náročnost dodávky uzavřela ČD-T spolupráci taktéž s partnerem v oblasti implementace a projekčních činností – ČMŽO – elektronika.

Dodávka „na klíč“ pokrývá veškeré činnosti od převzetí lokomotiv až po jejich finální předání ve fázi plně způsobilých provozu zpět zadavateli, a to s plně funkčním zařízením mobilní části ETCS. Kromě samotného dodání technologie ETCS zahrnuje mj. zpracování návrhu vhodného technického řešení integrace ETCS, instalaci včetně zajištění kontroly kvality, uvedení technologie do provozu, provedení příslušných zkoušek a zajištění všech potřebných schvalovacích procesů.

„Těší nás, že společnost ČD Cargo projevila svou důvěru v navrhované řešení ČD-T a Alstom. Firma Alstom se chce aktivně podílet na rozvoji železničního průmyslu v České republice. Jsme přesvědčeni, že náš ETCS systém bude pro ČD Cargo přínosem a zvýší spokojenost zákazníků,“ říká Jiří Filip, vedoucí pobočky Alstomu v České republice.

ODKAZ
Kolaps české železnice

ČD-Telematika tímto rozšiřuje portfolio služeb a navazuje na své zkušenosti v oblasti drážní telematiky v České republice, a to zejména v podobě dodávky systému GSM-R, což je evropský standard sloužící pro bezdrátovou komunikaci řídících dispečerů a výpravčích s lokomotivou, a který současně slouží jako základní přenosový systém pro ETCS. Výstavba systému ETCS (stacionární i mobilní části) je pro železnici v České republice navýsost strategickou záležitostí.


Zdroj: tisková zpráva ČD Cargo

Upozorni mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Petr Tříska
Petr Tříska
13.3.2019 09:42

Zdroj: tisková zpráva ČD Cargo?? není to spíš tisková zpráva telematiky?