Ve Veselí nad Lužnicí stavba značně pokročila

Železniční stanice Veselí nad Lužnicí již nějakou dobu prochází  rozsáhlou rekonstrukcí. Dosud jsme neměli možnost na těchto stránkách Veselí a blízké okolí navštívit. Dnes tedy alespoň pár řádků a na konci se můžete podívat na fotogalerii.

Veselí nad Lužnicí 15.10.2013

Během přestavby dojde ke zrušení stávajících poloperonů, které budou nahrazeny jedním bočním a dvěma ostrovními nástupišti. Aktuálně probíhá výstavba 3. nástupiště (na místě několika vytrhaných kolejí ranžíru) a podchodu. Dále byla vytrhána část severního zhlaví stanice (koleje vedoucí na ranžír) a je rekonstruován propustek pod těmito kolejemi. Ve stanici byly vystavěny nové sloupy a brány TV, TV je již z části převěšeno na tyto nové brány.

Jižně od stanice probíhá výstavba dvoukolejné přeložky trati směrem k veselské zastávce, která si vyžádá výstavbu přemostění řek Lužnice a Nežárky. Přímo v prostoru veselské zastávky vzniká budoucí nadjezd přeložky místní komunikace.

FOTOGALERIE

Veselí 15.10.2013

 

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Jiří B
Jiří B
19.10.2013 23:31

Rekonstruovaný propustek pod severním zhlavím je „Podjezd u pod železniční tratí U Prefy“

Koudy
Reakce na  Jiří B
21.10.2013 16:45

Ano, přičemž po rekonstrukci i liché skupiny bude příští rok silnice cca o půl metru zahloubena.

zdeněk
zdeněk
17.10.2013 22:39

bacha, ta poslední fotka nejni podchod, ale stavba nadjezdu přeložky místní ulice K Zastávce – U Lužnice. podchod bude zhruba v místě dnešního přejezdu 🙂 ale jinak samozřejmě díky za pěknou fotodokumentaci 😉

mirekk
Reakce na  zdeněk
18.10.2013 07:27

Díky moc za upozornění. Opraveno