Ve Veselí nad Lužnicí stavba značně pokročila

Železniční stanice Veselí nad Lužnicí již nějakou dobu prochází  rozsáhlou rekonstrukcí. Dosud jsme neměli možnost na těchto stránkách Veselí a blízké okolí navštívit. Dnes tedy alespoň pár řádků a na konci se můžete podívat na fotogalerii.

Veselí nad Lužnicí 15.10.2013

Během přestavby dojde ke zrušení stávajících poloperonů, které budou nahrazeny jedním bočním a dvěma ostrovními nástupišti. Aktuálně probíhá výstavba 3. nástupiště (na místě několika vytrhaných kolejí ranžíru) a podchodu. Dále byla vytrhána část severního zhlaví stanice (koleje vedoucí na ranžír) a je rekonstruován propustek pod těmito kolejemi. Ve stanici byly vystavěny nové sloupy a brány TV, TV je již z části převěšeno na tyto nové brány.

Jižně od stanice probíhá výstavba dvoukolejné přeložky trati směrem k veselské zastávce, která si vyžádá výstavbu přemostění řek Lužnice a Nežárky. Přímo v prostoru veselské zastávky vzniká budoucí nadjezd přeložky místní komunikace.

FOTOGALERIE

Veselí 15.10.2013

 

 

ODKAZ
Ze Soběslavi do Plané n.L. už jezdí vlaky po přeložce, zatím po jedné koleji
Upozorni mě
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Jiří B
Jiří B
19.10.2013 23:31

Rekonstruovaný propustek pod severním zhlavím je „Podjezd u pod železniční tratí U Prefy“

Koudy
Reakce na  Jiří B
21.10.2013 16:45

Ano, přičemž po rekonstrukci i liché skupiny bude příští rok silnice cca o půl metru zahloubena.

zdeněk
zdeněk
17.10.2013 22:39

bacha, ta poslední fotka nejni podchod, ale stavba nadjezdu přeložky místní ulice K Zastávce – U Lužnice. podchod bude zhruba v místě dnešního přejezdu 🙂 ale jinak samozřejmě díky za pěknou fotodokumentaci 😉

mirekk
mirekk
Reakce na  zdeněk
18.10.2013 07:27

Díky moc za upozornění. Opraveno